HT PRVA LIGA

Hajdukova katastrofa u Gorici zakomplicirala borbu za Europu

27.04.2019 u 18:24

U prvoj subotnjoj utakmici 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je uvjerljivo svladala Hajduk 3:0

Domaćinu su trebala tri boda protiv izravnog konkurenta kako bi se vratili u borbu za mjesto koje vodi u Uefino natjecanje i nogometaši Gorice svoj zadaatak su obavili savršeno. Nadigrali su 'bile' koji su si porazom zakomplicirali život za Europu.

Gorica je povela u 11. minuti. Jedan prizemni ubačaj malo je skrenuo Hajdukov branič, a lopta je došla do Miyje kojem nije bilo teško iz blizine gurnuti loptu u mrežu.

Povećanje vodstva dogodila se u završnici prvog dijela, u 43. minuti Tudor je skrivio penal, a Zwolinski bio siguran izovđač za 2:0.

Odmah na početku drugog dijela opet se zatresla Hajdukova mreža. Miya se našao između dva obrambena igrača gostiju, podigao nogu i gurno ubačenu loptu u gol za velikih 3:0.

Gorica je skočila na peto mjesto sa 49 bodova, jedan manje od četvrtog Hajduka.