nova pobjeda

Hajduk se lako obračunao s najlošijom momčadi lige

27.08.2017 u 23:13

U utakmici 7. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Hajduk je svladao Istru 1961 2:0. Bio je to 'jednosmjeran' susret, gosti na Poljudu jednostavno nisu imali šanse...

'Bili' su od prve minute zagospodarili terenom, nisu dozvolili Istri da poveže dva konkretna dodavanja. Već u 5. minuti Hajduk je poveo i dao do znanja tko je domaćin i za klasu bolja momčad.

Savvas je proigrao Saida, ovaj je pronašao Antu Ercega koji zabija za vodstvo 1:0.

Dominacija Hajduka nastavila se i nakon vodstva, kapetan 'bilih' Nikola Vlašić sjajno je dirigirao igrom svoje momčadi. Dvaput je izradio akcije za Ercega, ali ovaj nije bio precizan. Sve do 30. minute. Ponovno je Erceg bio glavni akter, radio je puno problema obrani Istre. U šesnaestercu ga je srušio Čuljak i skrivio najstrožu kaznu.

Ovog puta nije bilo dileme tko će pucati. Nikola Vlašić uzeo je loptu i u 31. minuti sigurno zabio za 2:0.

Autor: youtube

U nastavku se Istra malo 'trgnula', ali Dante Stipica na golu Hajduka nije imao previše posla. Do kraja su prijetili Said, Vlašić te Pešić koji je u 72. minuti pogodio stativu.