HRVATSKI KUP

Hajduk s dva brza gola slomio otpor Kustošije!

01.10.2013 u 16:50

Zagrebački niželigaš Kustošija na svom terenu dočekuje splitski Hajduk u dvoboju 1/16 finala hrvatskog Kupa...

Sastav Kustošije: Vladić - Trbuljak, Slijepčević, Pilipović, Mišković, Prgomet, Katana, Stojanović, Horvat, Ljuboja, Dominović.

Sastav Hajduka: Stipica - Mikanović, Milić, Milović, Anđelković, Andrijašević, Bukva, Jonjić, Bradarić, Kiš, Kouassi(od 46. Maloku)

Hrvatski Kup, 1/16 finala:

Kustošija - Hajduk 1:5 (Ljuboja 89 /Jonjić 38, Kouassi 40. Kiš 54, Andrijašević 80, Maloku 90)

Tijek utakmice:

Kraj utakmice

90' gool za Hajduk, Maloku je strijelac
89' fešta u Kustošiji. Domaćini su postigli gol, strijelac povijesnog pogotka je Ljuboja
80' gool za Hajduk! strijelac je Andrijašević nakon asistencije Milića
65' - Pilipovića je zamijenio Pavković
61' žuti karton je zaradio Slijepčević
54' nakon solo akcije Kiš postiže gol, Hajduk vodi 3:0
46' - krenulo je drugo poluvrijeme, umjesto Kouassija u igru je ušao Maloku
Poluvrijeme - Hajduk je s dva brza gola sve riješio, teško je vjerovati da Kustošija može preokrenuti utakmicu
40' - goool za Hajduk! Bukva je nabacio, Kouassi zabio glavom! Utakmica riješena u dvije minute
38' - gool za Hajduk! Bukva je ubacio, Jonjić je glavom zabio za goste
33' - dva dalekometna pokušaja Kustošije, bez opasnosti za Stipicu
23' - Bukva je pogodio gredu udarcem s 25 metara
10' - Hajduk niže prilike na početku..nakon Andrijaševića i Milića, Mikanović je bio u velikoj prilici, bio sam pred golmanom, ali je pucao pokraj gola
1' - dvoboj u Zagrebu je počeo, na tribinama je oko dvije i pol tisuće ljudi, od toga 400 gostujućih navijača... Hajduk starta bez osmorice s 'jadranskog derbija'...nisu započeli Kalinić, Vršajević, Maloča, Jozinović, Pašalić, Iluridze, Maglica, Sušić

Ždrijeb 16-tine finala hrvatskog nogometnog Kupa donio je klubu sa zagrebačke Kustošije, na igralište uz potok Kustošak, uglednog gosta - splitskog Hajduka.

'To je povijesni uspjeh za naš klub, nikad nam tako velik klub nije došao. Svi uživamo u ovim danima, to je nagrada za sve nas. A svi me pitaju za novac. Ma kakav novac?! Pa mi igramo u četvrtoj ligi', rekao je trener Kustošije Velimir Babić za 24 sata

Inače, Kustošija nije hit samo zbog ove utakmice. Prošle sezone su na svom putu prema ovom rangu natjecanja u 24 nastupa zabili 127 pogodaka, a za malu Barcelonu, u mlađim kategorijama igraju i djeca nekih od najpopularnijih hrvatskih sporataša, Darija Šimića, Gorana Ivaniševića i Tome Šokote.

I dok su Šokota i Šimić 'modri', pa je jasno da će u ovoj utakmici biti naklonjeniji kustošijancima, Goran Ivanišević sigurno će većim dijelom srca biti uz Hajduk. Pitanje je samo hoće li biti usamljen ili će se na tribini ipak pojaviti netko od 'torcidaša'. Naime, Hajdukovi navijači službeno nisu najavili dolazak u zapadni dio Zagreba, ali studenata koji navijaju za Hajduk - u Zagrebu ima puno.