Splićani došli na svoje

Hajduk pod vodstvom Vulića sredio Rudeš i napokon stigao do pobjede u HT Prvoj ligi

15.09.2018 u 20:52

U subotnjem dvoboju 7. kola HT Prve lige nogometaši Hajduk pobijedili su na Poljudu Rudeš rezultatom 3:1 te tako u debiju Zorana Vulića na splitskoj klupi napokon stigli do prve pobjede ove sezone...

Pomalo nevjerojatno, ali Hajduk je tek u sedmom pokušaju stigao do prve pobjede u novoj sezoni domaćeg prvenstva. Pod vodstvom Željka Kopića zabilježio je dva poraza i četiri remija, a ove subote vođen Zoranom Vulićem napokon je odradio posao kako treba, protiv momčadi koja je sve izgledniji kandidat za ispadanje iz lige.

• +3
HT Prva liga, 7. kolo: Hajduk - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ljubitelji nogometa na Poljudu uživali su u susretu u kojem su Splićani dominirali u uvodnim minutama, a nagrada je stigla u 20. minuti kada je Jairo krasno probio desnu stranu pa još bolje ubacio za Miju Caktaša kojem nije bilo teško glavom pogoditi mrežu.

Hajduk - Rudeš 1:0 (Caktaš 20) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rudeš se nakon primljenog gola probudio i trebao je izjednačiti, no neodlučni Mrkonjić u 37. minuti nije uspio svladati Posavca ni kad je izašao sam pred njega i pucao iz blizine.

U drugom poluvremenu Hajduk je ponovo bio bolja momčad, a sve je riješio Mirko Ivanovski u 61. minuti nakon što je iz drugog pokušaja svladao Picka i udvostručio prednost.

Hajduk - Rudeš 2:0 (Ivanovski 61) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 74. minuti još jedan gol je zabio Mijo Caktaš, ovaj put s bijele točke nakon što je Pantalon srušio Gyurcsa u kaznenom prostoru.

Hajduk - Rudeš 3:0 (Caktaš 74) Izvor: Pixsell / Autor: Youtube

Do kraja susreta rezultat je Andrey Falinski Rodrigues u 90. minuti zabio počasni pogodak za Rudeš nakon odbijene lopte koju je Posavec ispustio.

Hajduk - Rudeš 3:1 (Andrey 90) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Hajduk je unatoč trijumfu ostao u donjem domu ljestvice, izjednačen sa Slavenom i Interom na šestoj poziciji. Rudeš je čvrsto zadnji, s jednim osvojenim bodom, i to na Maksimiru protiv Dinama...

Hajduk - Rudeš, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 7. kolo:

Hajduk - Rudeš 3:1 (Caktaš 20, 74 Ivanovski 61 / Andrey 90)

Hajduk - Rudeš 3:0 (7. kolo 2018./19., 15.9.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Gorica-Dinamo Zagreb0:1
Hajduk-Rudeš3:1