Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Hajduk je odlučio ozbiljno zakomplicirati jedan od najzanimljivijih transfera ovog ljeta. Činilo se kako će brazilski napadač Jeh (26) iz turskog Göztepea karijeru nastaviti u beogradskom Partizanu, no u cijelu se priču iznenada uključio Hajduk
Partizan je već poslao konkretnu ponudu za 26-godišnjeg napadača te s Göztepeom pregovarao o posudbi uz mogućnost otkupa ugovora. Prema dostupnim informacijama, turski je klub bio spreman prihvatiti takav model i pustiti Brazilca u Beograd.
No, u međuvremenu se dogodio preokret jer je stigla ponuda Hajduka, koji intenzivno traži pojačanje u vrhu napada, a Jeferson Marinho dos Santos (26), poznatiji kao jednostavno Jeh, se navodno prometnuo u jednog od glavnih kandidata za dolazak na Poljud.
Brazilac je u Göztepe stigao u siječnju ove godine te potpisao ugovor na dvije i pol sezone. Ipak, nije uspio opravdati očekivanja jer je u 16 nastupa postigao tek dva gola, zbog čega je turski klub otvoren za njegov odlazak.
Prije dolaska u Europu cijelu je karijeru gradio u Brazilu, a posljednje tri sezone nosio je dres Ponte Prete. Ranije je nastupao i za Olimpiju te Itapirense, a njegova se tržišna vrijednost procjenjuje na oko milijun eura.
Dok Partizan u njemu vidi rješenje za kronične probleme s realizacijom, Hajduk želi dodatno pojačati konkurenciju u napadu uoči nove sezone. Zbog toga se očekuje nastavak intenzivnih pregovora, a konačnu riječ imat će sam igrač i njegovi predstavnici, koji će odlučiti hoće li karijeru nastaviti u Splitu ili Beogradu.
Turski mediji navode kako bi Jehova jednogodišnja posudba stajala 150.000 eura, a na kraju sezone njegov bi se ugovor mogao otkupiti za 2 milijuna eura.
