13.02.2016 u 21:16

• +4

MAXtv Prva liga, 22. kolo: Hajduk - Slaven

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 22. kolu MAXtv Prve lige Slaven Belupo na Poljudu rezultatom 2:0, proslavivši tako trijumfalno 105. rođendan kluba...

Hajduk nije mogao bolje otvoriti drugi dio sezone MAXtv Prve lige. Na svoj 105. rođendan stigao je na Poljud Slaven Belupo, a pred više od 15 tisuća navijača Burićevi izabranici dominirali su veći dio susreta i na kraju osigurali zasluženu pobjedu.

Okupljeno mnoštvo gledalo je u Splitu susret u kojem je Hajduk znao iskoristiti svoje prilike. U prvom dijelu nije ih bilo mnogo, no nakon što je Ozobić propustio kazniti domaćina u 36. minuti kad se sjurio prema golu i pucao malo pokraj vratnice, ukazao se Tino Sven Sušić i u zadnjoj minuti odveo Hajduk s prednošću na odmor.

Zanimljivo, 24-godišnji bosansko-hercegovački ofenzivni veznjak upravo je ove subote poput svog kluba slavio rođendan, a krasnom realizacijom potvrdio je svoj status igrača koji bi trebao biti nositelj igre Hajduka ovog proljeća.

U drugom dijelu Hajduk je bio značajno bolji, a nevjerojatno je da Bencun nije uspio zabiti iz blizine u 66. minuti, već je iz dva pokušaja pogodio obje vratnice. Ipak, nije to koštalo Splićane, jer je u 75. minuti Nižić glavom udvostručio prednost domaćih i tako riješio utakmicu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a Hajduk je pobjedom ostao na četiri boda zaostatka za Rijekom i tri za Dinamom koji ima utakmicu manje. Slaven je pak ostao sa samo bodom ispred Istre i Osijek, u borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta.

Susret je završio vatrometom na Poljudu.