01.03.2015 u 18:49

• +4

MAXtv Prva liga, 23. kolo: Hajduk - Zadar

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige Hajduk i Zadar odigrali su 2:2 na Poljudu, u dvoboju u kojem su gosti vodili 0:2 na poluvremenu…

Stanko Poklepović ni u svojem drugom susretu na klupi Hajduka nije uspio zabilježiti pobjedu. Splićani su plesali opasno na rubu poraza protiv Zadra kojeg vodi Igor Štimac, a s obzirom na poziciju na ljestvici, na kraju s 2:2 niti jedna momčad nije pretjerano zadovoljna, a niti publika na Poljudu koja je to naglasila zvižducima na kraju susreta.

Kako je utakmica počela, činilo se da će Hajduk pobijediti i to s velikom razlikom, jer su se nizale prilike pred golom Zadra. U 6. minuti Maglica je izašao sam pred Mikulića, pucao u suprotni kut i pogodio unutrašnji dio stative. Dvije minute kasnije opet je imao čistu priliku, ali je iz blizine promašio glavom.

Onda je uslijedio šok za splitsku publiku. U 12. minuti Zadar je izveo brzu kontru koja je završila asistencijom Pešića i sigurnom realizacijom Drage Gabrića, bivšeg igrača Hajduka koji nije htio slaviti ovaj pogodak.

Zadar se zatim ohrabrio, a Banović sljedeći zaprijetio Kaliniću opasnim udarcem iz daljine, no domaći vratar bio je na mjestu. Ipak, u 18. minuti Hajduk je upao u nove nevolje. Vršajević je skrivio kazneni udarac prekršajem nad Terkešom.

S bijele točke savršeno miran bio je Čirjak, a Zadar je poveo 2:0.

Hajduk je do odmora pokušavao sve ne bi li zabio, ali u fazi realizacije bijeli su bili očajni. Najveći promašaj bio je djelo Mezge u 36. minuti, koji je u idealnoj situaciji pucao u suprotni kut, no poslao loptu pokraj gola.

U drugi dio Hajduk je krenuo bezidejno, ali onda je u igru ušao mladi Balić i Splićani su živnuli. Upravo je Andrija bio strijelac u 68. minuti nakon što ga je krasno poslužio Avdija Vršajević.

Poklepovićeva momčad izjednačila je u 76. minuti. Opet je ključan bio bosanski bek Vršajević, koji je savršeno ubacio za Maglicu, a ovaj glavom matirao Mikulića.

Umjesto da jurne po treći pogodak, Hajduk se zatim malo izgubio, a Zadar imao nekoliko solidnih prilika od kojih je najbolju Pešić zapucao u 82. minuti. Rezultat se nije do kraja mijenjao, što znači da Splićani ostaju četvrti na ljestvici MAXtv Prve lige, a Zadar ostaje zadnji, s dva boda manje od Istre.