Hajduk gubio u Lekeniku pa zatim natrpao mrežu domaćina

28.10.2015 u 16:02

• +4

NK Lekenik - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić

Splitski Hajduk plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog Kupa pobjedom 1:5 u Lekeniku protiv istoimenog domaćina

Iako to rezultat ne sugerira niželigaš iz mjesta nedaleko Siska dobro je namučio vodeću momčad MAXtv Prve lige.

Lekenik je već u 20. minuti poveo 1:0 nakon što je Dejan Živčić iznenadio prizemnim udarcem golmana Hajduka Stipicu. Međutim, radost za domaće navijače koji su došli na utakmicu kratko je trajala jer je Hajduk u 30. minuti izjednačio iz jedanaesterca (Caktaš), a samo tri minute kasnije Anton Maglica zabio je za 1:2.

Treba reći kako su domaći u prvom poluvremenu stvorili nekoliko izglednih prilika, ali bilo je vidljivo kako nemaju iskustva na ovakvih utakmicama.

U drugom poluvremenu tempo utakmice očekivano je pao, a rutinskim golom u 54. minuti Anton Maglica pogodio jeza 1:3 i tada je bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno.

Kada se čekao kraj utakmice Hajduk je s dva brza gola dodatno razveselio Torcidu i na najljepši mogući način čestitao im 65. rođendan. Prvo se u 83. minuti u strijelce upicao Mijo Caktaš, a nakon toga za vodstvo 1:5 u 84. minuti Ante Roguljić.