NISU KRITIKE, ALI...

Guardiola o Haalandovoj frustraciji: Mora naučiti...

13.02.2024 u 10:05

Pep Guardiola pričao je o 'govoru tijela' Erlinga Haalanda u utakmici protiv Evertona, a koju je Manchester City dobio 2:0 golovima norveškog napadača

Haaland je bio frustriran u prvom poluvremenu utakmice, jer je bilo 0:0, ali je golgeter 'građana' bio junak pobjede, pošto je zatresao mrežu u 71. i 85. minuti.

'Ova dva gola će mu puno pomoći, da razbistri um. Njegov govor tijela u prvom poluvremenu nije bio dobar. Drugo poluvrijeme je bilo puno, puno bolje. Kad zabije gol, njegovo raspoloženje je drugačije. Nakon toga se više kreće i sve drugo. Bolje mu je. Mora naučiti da ako ne zabije mora imati pravi govor tijela. Mora imati ovakvo raspoloženje gdje je pozitivan i govori: 'OK doći će, doći će', rekao je Guardiola i nastavio:

'Izgleda kao da se žalim na Erlinga, ali to je bilo općenito. Koliko je utakmica odigrao Erling i koliko golova? Erling je mlad, igra na najtežoj poziciji na igralištu okružen s četiri ili pet igrača na malom prostorom. U prvom poluvremenu možda nismo imali posebne igrače da mu daju pravu loptu.'

Španjolski stručnjak još je nešto želio dodati…

'Budući da je tako mlad, u tom trenutku mora biti pozitivan. Kad je zabio gol, reagirao je, ali ne treba zabijati jer nam pomaže u mnogim stvarima. Ne samo u zabijanju gola. On je veliki natjecatelj koji želi zabijati golove.'

• +3
Manchester City - Everton, engleska liga, 10.2.2024. Izvor: EPA / Autor: ASH ALLEN

Protiv Evertona Haaland je zabio prvi gol nakon ozljede stopala zbog koje je pauzirao dva mjeseca. Unatoč tome što je propustio veći dio sezone, Haaland je i dalje na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Premier lige sa 16 golova. Zabio je 21 put u 25 nastupa u svim natjecanjima ove sezone.

Sljedeći susret norveškog napadača bit će u prvom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Kopenhagena u utorak. U dosadašnjih 35 utakmica Lige prvaka zabio je rekordnih 40 golova.