GUBITNICI NA POPRAVNOM

Grčkoj prva pobjeda na svjetskim prvenstvima

17.06.2010 u 16:00

Nakon pobjede Argentine nad Južnom Korejom, pred reprezentacijama Grčke i Nigerije možda je i ključna utakmica za prolazak u sljedeći krug natjecanja. Naime, i Grčka i Nigerija u prvom su kolu doživjele poraze, te ukoliko im se isto dogodi i danas, opraštaju se od natjecanja

Naravno, to ne znaći da će i u slučaju pobjede sigurno proći dalje. No, tako im šanse bitnije rastu. U svakom slučaju, u drugom kolu ipak gledamo atraktivniji i efikasniji nogomet, pa se tome nadamo i u ovoj utakmici. U dosadašnje međusobne dvije utakmice, obje su momčadi slavile sa 2:0, s time što je Nigerija pobijedila na SP-u, a Grčka u prijateljskoj utakmici. Skromniji dojam o Grčkoj potrkepljuje i podatak da još uvijek nemaju pobjedu na SP-ima, pa čak i da nisu zabili gol.

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE
93' - Tziolis je pucao iz daljine, a vratar Nigerije uspješno je zaustavlja
90' - Nigerijci su jurnuli u napad ali i ostavili puno prostora Grcima
87' - Torosidis je ubacio s lijeve strane, ali lopta je preletjela kazneni prostor Nigerije
82' - Uche je pokušao iz daljine ugroziti gol Grka, no neuspješno
77' - nova prijetnja Karagounisa; Enyeama ovog puta siguran
75' - Karagounis je pucao iz daljine, ali kraj gola; s druge strane isto je napravio i Uche
71' - GOOLLLL - Tziolis je pucao, Enyeama nespretno odbio loptu a Torosidis pogodio za vodstvo Grčke
68' - Gekas je bio u skoku, ali obrana Nigerije izbija loptu u korner; a nakon udarca iz kuta Enyeama opet brani udarac Samarasa i spašava sigurni gol Grka
66' - Nigerijci su se oslobodili pritiska, te iako brojčano slabiji krenuli prema naprijed
59' - prvo je Enyeama spasio gol Nigerije, a potom nakon brze kontre i Tzorvas gol Grčke; pucao je Yakubu
54' - Vyntra je ubacio za Gekasa, ali Nigerijci izbijaju; potom je izveden prekid a udarac Karagounisa  obranio je Enyeama
48' - Uche je pucao, ali Tzorvas je krajnjim naporom izbacio loptu u korner
47' - Grci nastavljaju s pritiskom, ali Enyeama spašava 'orlove'
46' - počelo je drugo poluvrijeme, a nigerijski izbornik Lagerback uveo je novog igrača, Obasija

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' - GGGOOOLLLL - Grčkoj se isplatio pritisak; Salpingidis je pucao a lopta se od Harune odbila u gol za 1:1; to je prvi gol Grka u pet utakmica na SP-ima
41' - nakon kornera Samaras je pucao, sve svladao ali s gol crte je izbio Haruna
39' - Enyeama je spasio Nigeriju, Grci su izveli odličnu akciju a Salpingidis je zapucao izjednačenje
37' - grčki izbornik Otto Rehhagel se malo okuražio pa je u igru uveo još jednog napadača, umjesto Sokratisa ušao je Samaras
35' - Torosidis je skoro postao junak, nakon što je zaslužio isključenje uspio je i glavom pucati na gol, no bilo je to loše
33' - Kaita je nesportski nogom udario Torosidisa te mu je sudac Oscar Ruiz opravdano pokazao crveni karton
30' - Taiwo je bio brži od Salpingidisa i izbio u korner; nakon udarca iz kuta glavom je pucao Karagounis
29' - Karagounis opet puca, i to opet skoro s centra, pa Enyeama hvata bez problema
25' - Karagounis je pucao za Grčku, ali bezopasno po nigerijskog vratara
22' - novi slobodnjak za Nigeriju, ali s druge strane no ovog puta lopta nije prošla živi zid
20' - Grci se nisu predali nakon gola, ali pogodak je dao krila Nigerijcima; ipak su oni 'orlovi'
16' - GOOOLLL- Uche je izveo slobodnjak s nekih 40-tak metara i pokraj grčkog golmana, koji se zbunio na sredini gola, zabio za vodstvo Nigerije
14' - ulazak Yakubua u 16-eraac blokirala je grčka obrana

13' - Katsouranis je pokušao prebaciti Enyeamu udarcem s polovine igrališta, ali naravno neuspješno
10' - slična situacija i na drugoj strani, s time što situaciju čiste nigerijski braniči
 9' - Nigerija je stigla pred Tzorvasa, ali Yakubu nije dohvatio loptu
 5' - Grci su uzvratili, ali ubacivanjeVyntre nije nitko ispratio
 3' - dojam je da bi mogli gledati zanimljiv nogomet; Nigerijci kombiniraju

Iako je stadion Free State u Bloemfonteinu okupan suncem, tek je 10°C. Dvoboj prati i hrvatski izbornik Slaven Bilić, kojem će Grčka biti suparnik u kvalifikacijama za EP 2012.

Nigerija: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo - Kaita, Etuhu, Haruna, Uche - Yakubu, Odemwingie
Grčka: Tzorvas - Kyrgiakos, Vyntra, Papadopoulos, Torosidis - Karagounis, Tziolis, Sokratis, Katsouranis, Salpingidis - Gekas