• Zadnja izmjena 02.01.2012 13:32
  • Objavljeno 02.01.2012 u 10:43
Dwayne Wade i Gerald Henderson

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Na NBA parketima je sinoć odigrano devet utakmica. Prošlogodišnji finalist Miami Heat i dalje razbija sve pred sobom, aktualni prvaci Dallas Mavericksi su upisali četvrti poraz, a Boston Celticsi su jedini stigli do gostujuće pobjede

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Dallas Mavericksa u petoj su utakmici nove sezone ostvarili i četvrti poraz, ovoga puta na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa koji su ih svladali sa 99:82. Wolvese je do prve ovosezonske pobjede i to u četvrtom nastupu predvodio centar Kevin Love sa 25 koševa i 17 skokova, dok je Španjolac Ricky Rubio ušavši s klupe dodao 14 ubačaja. Kod ove sezone neprepoznatljivih Mavsa najučinkovitiji je sa 21 poenom bio Dirk Nowitzki.

S druge strane, prošlogodišnji finalisti Miami Heat nastavljaju gaziti sve pred sobom. U svom petom nastupu ostvarili su i petu pobjedu, u svojoj su dvorani sa čak 129:90 svladali Charlotte Bobcatse. Niti jedan igrač Heata nije na terenu proveo više od 30 minuta, a najefikasniji su bili Chris Bosh (24, 10 skokova) i Dwyane Wade (22). Kod slabašnih Bobcatse prvo ime bio je DJ White (21). Spomenimo kako je još jednu veliku utakmicu odigrao novajlija Norris Cole koji je za 20 minuta na parketu ubacio 16 koševa i podjelio devet asistencija. Osim osobnog rekorda Miami je srušio i ovosezonski ligaški po broju postignutih poena. Naime, 129 koševa je u dosadašnjem djelu sezone najveći broj ubaćenih poena od jedne momčadi.

Miamijeva rapsodija

Denver Nuggetsi su se prvoga dana ove godine 'osvetili' Los Angeles Lakersima za poraz posljednjeg dana prošle godine svladavši ih sa 99:90. Do tri i pol minute prije kraja bilo je 88:86 za Lakerse, ali Nuggetsi su do kraja dvoboja uspjeli serijom 13:2 stići do relativno visoke pobjede. Ujednačenu momčad Denvera, u kojoj je čak šest igrača bilo dvoznamenkasto po broju poena, predvodili su Danilo Gallinari (20) i Ty Lawson (17, 10 asistencija), a Pau Gasol (20, 11 skokova) i Andre Bynum (18, 16 skokova) Lakerse. Kobe Bryant ubacio je 16 poena za goste, te tako postao šesti igrač u povijesti sa više od 28.000 koševa, ali uz vrlo loš šut 6-28.

Los Angeles Clippersi nanijeli su prvi ovosezonski poraz Portland Trail Blazersima svladavši ih sa 93:88. Blake Griffin (20, 10 skokova) bio je prvo ime Clippersa, a Jamal Crawford (23) Blazersa.

Boston Celticsi svladali su kao gosti nadigrali Washington Wizardse sa 94:86, a Rajon Rondo je ostvario 'triple-double' učinak sa 18 poena, 14 asistencija i 11 skokova.

Chicago Bullsi su uništili Memphis sa čak 40 razlike (104:64). Gosti su imali katastrofalan šut koji je pridonio teškom porazu. Najbolji kod pobjednika su bili Carlos Boozer (17 koševa, 11 skokova) i Ronnie Brewer (17 koševa, 7 skokova).

Chicago je bio nemilosrdan

Orlando je napravio veliki preokret protiv Toronta. U zadnjoj četvrtini su domaći košarkaši serijom 16:0 nadoknadili dvoznamenkasti minus te su stigli do slavlja (102:96). Andrea Bargnani je za goste zabio 28 poena, a Orlando su predvodili Ryan Anderson s 24 i Dwight Howard s 19 (15 skokova).