SuperSport HNL

Gorica u prvih 45 minuta Rudešu utrpala tri gola i nastavila fantastičan niz na svom terenu

26.11.2023 u 19:28

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a Gorica je bez većih problema na svom terenu pobijedila fenjeraša Rudeš 3:0

Bila je to od samog početka jednosmjerna utakmica, Turopoljci su posao obavili u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Nikola Vujnović (16) i Nizozemac Sven Blummel (36, 45+3).

Momčad koju vodi Dinko Jeličić se ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa samo bodom zaostatka za trećeplasiranim Dinamom.

Domaćin je vrlo brzo probio obranu Rudeša. Josip Mitrović je u 16. minuti s lijeve strane oštro ubacio pred suparnički gol gdje se odlično snašao Vujnović pogodiši za 1:0.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U 36. minuti Gorica je povećala prednost. Jurica Pršir je odlično povukao, prošao dvojicu suparničkih igrača, a potom kroz 'srce' gostujuće obrane sjano uposlio Blummela koji je izašao sam ispred golmana i pogodio za 2:0.

Nizozemac se u sudačkoj nadoknadi ponovo upisao među strijelce, a baš kao i kod prvog gola asistent je bio Mitrović.

Gorica čak 15 utakmica u nizu ne zna za poraz na svom terenu, a na ljestvici SuperSport HNL-a sad je četvrta sa 26 bodova, a posljednje dvije pozicije drže Istra 1961 sa 14 i Rudeš sa svega tri boda.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'