remi u kranjčevićevoj

Gorica krasnim golom u odličnom snježnom okršaju izbjegla poraz kod Lokomotive

14.12.2018 u 19:50

U prvom dvoboju 18. kola HT Prve lige nogometaši Lokomotive odigrali su u Kranjčevićevoj ovog petka 2:2 protiv Gorice, u utakmici u kojoj su dvaput vodili, ali Atiemwenov slobodnjak u 88. minuti donio je bod gostima...

Bio je to dvoboj dva najugodnija iznenađenja prvog dijela sezone HT Prve lige, a 'lokosi' su na kraju zadržali prednost na ljestvici koju imaju ispred Gorice, no mogu žaliti za pobjedom.

• +3
HT Prva liga, 18. kolo: Lokomotiva - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Momčadi koje iznimno uspješno vode treneri Goran Tomić i Sergej Sakirević nisu imale lak zadatak ovog petka u Kranjčevićevoj u snježnim uvjetima, no po iznimno teškom terenu i jedni i drugi odigrali su angažirano i napadački pa okupljeni gledatelji mogu reći da su unatoč svemu gledali dobru utakmicu.

Lokomotiva je bila ta koja je povela u 33. minuti. Za pogodak je najzaslužniji bio Myrto Uzuni koji je s dvadesetak metara pogodio vratnicu, a Dejan Radonjić iz blizine je poslao odbijenu loptu u mrežu pokraj Kahline.

Lokomotiva - Gorica 1:0 (Radonjić 33) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Gorica se nije predala i deset minuta kasnije izjednačila je rezultat. Marijan Čabraja iskoristio je izgubljenu loptu obrane Lokomotive i zakucao loptu u praznu mrežu golmana Ive Grbića.

Lokomotiva - Gorica 1:1 (Čabraja 43) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

U drugom dijelu 'lokosi' su imali bolje prilike, a onda im se u 75. minuti osmijehnula sreća. Luka Ivanušec izveo je slobodni udarac prizemno s lijeve strane, a Kristijan Kahlina slabo je reagirao i dopustio da mu lopta prođe kroz ruke i završi u mreži.

Lokomotiva - Gorica 2:1 (Ivanušec 75) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

No, sve je ispravio Atiemwen u 88. minuti. Uzvratio je još puno bolje izvedenim slobodnjakom kod kojeg Grbić nije imao nikakvih izgleda.

Lokomotiva - Gorica 2:2 (Atiemwen 88) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Na ljestvici Lokomotiva sada ima 31 osvojeni bod, četiri više od Gorice, a Hajduk koji slijedi ove klubove u borbi za četvrto mjesto sigurno je najzadovoljniji remijem...

Lokomotiva - Gorica, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

HT Prva liga, 18. kolo:

Lokomotiva – Gorica 2:2 (Radonjić 33, Ivanušec 75 / Čabraja 43, Atiemwen 88)

Lokomotiva - Gorica 2:2 (18. kolo 2018./19., 14.12.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Lokomotiva-Gorica2:2