ht prva liga

Osijek u gostima 'okrenuo' Goricu i zasjeo na treće mjesto na ljestvici

09.12.2018 u 19:45

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Velikoj Gorici pobijedio Goricu 2:1. Bio je to treći uzastopni poraz za Goricu koja je i dalje najugodnije iznenađenje ovosezonskog prvenstva

Gorica je sjajno krenula u utakmicu s Osijekom. Već u 12. minuti domaćin je poveo.

Zwolinski je izvrsno proigrao Suka koji se našao oči u oči s Malenicom. Golman Osijeka nije imao šanse pa je Gorica povela 1:0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Osijek se nakon primljenog gola 'probudio', nizali su napade, a Gorica je pred sam kraj prvog poluvremena kapitulirala. Izjednačio je Marko Marić iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 40. minuti.

I u drugo poluvrijeme Gorica je krenula agresivnije od Osijeka, ali na prvu pravu priliku čekalo se do 64. minute kada domaći golman Kahlina još jednom brani udarac opasnog Bobana. Domaći golman istaknuo se i u 73. minuti kad je obranio opasan pokušaj Hentyja.

• +12
Hrvatski telekom Prva liga, 17. kolo, HNK Gorica - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

No, Osijek je bio sve konkretniji pa ni sjajni Kahlina nije mogao spriječiti Osijekov gol u 74. minuti! Za konačnih 2:1 i pobjedu Osijeka zabio je Alen Grgić. Petar Bočkaj je ubacio iz prekida, a loptu je na drugoj vratnicu sjajno zahvatio Grgić i smjestio je neobranjivo pod samu gredu.

Gorica je imala priliku za izjednačenje u 84. minuti, ali je Faruku Miya pogodio vratnicu. U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Mario Marina isključen zbog drugog žutog kartona.

Spomenimo i to kako je ovo Gorici bio treći poraz u nizu, a Osijek je s tri nova boda zasjeo na treće mjesto ljestvice.

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:2
Gorica-Osijek1:2