JADRANSKI DERBI

Golijada na Poljudu; Hajduk je dva puta stizao vodstvo Rijeke, a onda je u trećoj minuti sudačke nadoknade doživio šok

U utakmici 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na Poljudu je Rijeka svladala Hajduk 3:2, te je tako momčad s Rujevice zadržala nadu da bi možda u zadnjih 90 prvenstvenih minuta mogla do druge pozicije koja jamči kvalifikacije za Ligu prvaka

Hajduk nije početni pritisak uspio pretvoriti u rezultasku prednost i zato je bio kažnjen u 19. minuti. Lončar je uspio prihvatiti jedno dubinsko proigravanje, sjurio se do gol-aut linije odakle je poslao loptu u srce kaznenog prostora gdje je Čolak izmaknuo pozornosti čuvara i neometan zatresao mrežu iza Posavca.

Domaći su uspjeli poravnati 20 minuta kasnije, Jradi je na lijevoj strani gostujućeg kaznenog prostora proigraoEduoka koji je sa sedam-osam metara iskosa svladao odličnog Pandura.

Ipak, gosti su na odmor otišli s prednosti nakon što je u 44. minuti Dimitrov ponovno zaboravio na Čolaka koji je nečuvan glavom s pet metara proslijedio centaršut Štefulja u mrežu.

Samo minutu potom Čolak je trebao završiti utakmicu, on je u jednom skoku na sredini terena visoko podigao lakat i udario Dimitrova u glavu, sudac Batinić pokazao mu je crveni karton, ali je na intervenciju VAR-a išao pogledati snimku događaja i promijenio odluku te umjesto crvenog pokazao samo žuti karton.

• +7
Hajduk - Rijeka, 35. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Drugo poluvrijeme bilo je manje sadržajno, Hajduk je do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca kojega je precizno izveo Caktaš u 69. minuti. Prethodno je Raspopović nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Galović je bio najviši u skoku pred domaćim vratima nakon udarca iz kuta te je donio vrijedna tri boda Rijeci koja je tako ostala u igri čak i za drugo mjesto na kraju prvenstva koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a za to joj treba pobjeda u zadnjem kolu protiv Istre 1961 te remi Osijeka i Lokomotive.

Rijeka je ostala četvrta na ljestvici, ali sada ima 61 bod, jedan manje od drugog Osijeka i treće Lokomotive, dok je Hajduk peti sa 57 bodova.

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vratio. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.