BUNDESLIGA

Gol Olića, ozljeda Petrića, pobjeda HSV-a

15.03.2009 u 19:38

HSV se vratio u igru za naslov. U Hamburgu je pao Energie Cottbus 2:0, a prvi pogodak za domaćina postigao je hrvatski reprezentativac Ivica Olić

U 24. kolu njemačkog nogometnog prvenstva pred više od 50 tisuća gledatelja u NordBank Areni HSV je svladao predzadnju momčad Bundeslige i tako se ponovno uključio u utrku za prvaka. Opet je velik udio u trijumfu HSV-a dao jedan od hrvatskih igrača. Olić je zabio glavom u 26. minuti na Tavaresovu asistenciju, a to mu je bio sedmi pogodak u sezoni. Drugi gol djelo je Trochowskog u 39. minuti. On je deset minuta ranije zamijenio drugog Hrvata u dresu HSV-a Petrića koji se ozlijedio.

'Osjetio sam zatezanje u bedrenom mišiću zbog čega ću morati mirovati oko dva tjedna', kazao je Petrić

Za Energie je cijelu utakmicu igrao Ivan Radeljić, a na gostujućoj klupi su bili Rivić i Cvitanović.

Druga utakmica u nedjelju završila je uvjerljivim slavljem Werdera protiv Stuttgarta 4:0. Golove za domaćina postigli su Diego (34), Pizarro (53) i Rosenberg (59, 74). Jurica Vranješ u pobjedi je sudjelovao od 78. minute.

Na ljestvici vodi Hertha sa 49, a slijede Bayern, Wolfsburg i HSV sa 45 bodova.