• Objavljeno 27.08.2012 u 19:57
Zlatko Horvat igrao je za katarski  El Jaish

Zlatko Horvat igrao je za katarski El Jaish

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ovih se dana (od 27. kolovoza do 1. rujna) u katarskom gradu Dohi održava Svjetsko rukometno klupsko prvenstvo na kojem nastupaju u povećem broju i hrvatski igrači, te jedan trener

Prvog dana natjecanja u skupini A snage su odmjerili španjolski Atletico Madrid i katarski klub El Jaish, koji je nastupio u kombiniranom sastavu domaćih i stranih igrača. Španjolci, za koje je debitirao Jakov Gojun, su slavili rezultatom 28:23, iako su na poluvremenu zaostajali s 13:11. Ivana Balića nije bilo u sastavu Atletica, ali su zato za domaći sastav zaigrala dva Hrvata, Lovro Šprem i Zlatko Horvat, a njih je s trenerske klupe vodio Ivica Obrvan

Srbijanski golman Darko Stanić bio je najzaslužniji za vodstvo katarske momčadi na poluvremenu, ali u nastavku nije imao rješenja za bombe Kirila Lazarova koji se na kraju zaustavio na sedam golova.

Šprem je postigao tri pogotka za El Jaish, dok je Horvat jednom zatresao Atleticovu mrežu.

Naslov iz prošle sezone brani njemački Kiel, aktualni prvak Europe, koji se nalazi u skupini B.

Recimo i da na turniru još sudjeluju australski University of Sidney, brazilski Metodista Sao Bernardo, Mudhar iz Saudijske Arabije, egipatski Zamalek, te domaći Al-Sadd.