• Zadnja izmjena 17.10.2009 11:27
  • Objavljeno 17.10.2009 u 09:39
Gana u-20, SP 2009

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Nogometna reprezentacija Gane osvojila je prvo mjesto na svjetskom U-20 prvenstvu koje je održano u Egiptu, postavši prva afrička zemlja koja je slavila u tom uzrastu

U finalnom susretu Gana je pobijedila Brazil 4:3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio bez golova. Gana je od 37. minute igrala bez isključenog Addoa, no uspjela je sačuvati mrežu nedirnutom. Najzaslužniji za trijumf Gane bio je vratar Daniel Agyei koji je tijekom utakmice radio čuda, a potom je obranio kaznene udarce Souzi i Teixeiri, dok je Maicon promašio cijeli gol. Kod Gane jedanaesterce su promašili Addae i Menash.

U susretu za treće mjesto Mađarska je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Kostariku 3:1. Utakmica je nakon 120 minuta igre završila 1:1. Povela je Kostarika u 81. minuti golom Urena, a za Mađarsku su izjednačili golom Komana u prvoj minuti sudačke nadoknade. Kostarika nije iskoristila nijedan kazneni udarac, dok su za mađarsku golove s bijele točke zabili Nemeth i Roland Varga.