ZAVRŠNICA U KINI

Francuski košarkaši obranili svjetsku broncu; Australci ispustili veliku prednost i završili u suzama

15.09.2019 u 12:27

Košarkaši Francuske su u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini svladali Australiju sa 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13), obranivši tako broncu osvojenu na prethodnom SP-u u Španjolskoj

Francuska je osvojila svoje drugo odličnje kada su u pitanju svjetska prvenstva, isto kao prije pet godina (2014.) ova reprezentacija okitila se odličjima istog sjaja.

Bila je to utakmica u kojoj su dominirale obrane, a pokazuje to podatak da je nakon prve dvije četvrtine u vodstvu bila Australija 30:21.

No Bogut i društvo nisu izdržali. Australija, koja je vodila tri četvrtine i na polovici treće četvrtine imala prednost od čak 15 koševa, drugi je put na velikim natjecanjima ostala bez medalje.

Francuzi su u zadnjih deset minuta zaigrali nešto bolje u napadu dok su zadržali jednak intenzitet u defanzivnom dijelu, te su preokrenuli i na kraju slavili 67:59.

• +13
SP u košarci, za 3. mjesto, Francuska - Australija Izvor: EPA / Autor: HOW HWEE YOUNG

Najbolji strijelac u redovima Francuske bio je Nando De Colo sa 19 koševa te Evan Fournier sa 16, a ključnu ulogu odigrao je u zadnjoj četvrtini s tri trice Andrew Albicy (devet koševa).

Kod Australije, koja je izgubila čak 19 lopti na utakmici, najviše je koševa zabio Joe Ingles (17), dok je Patty Mills ubacio 15.