HT Prva liga

[FOTO/VIDEO] Golijada na Gradskom vrtu; Gorica dva puta vodila pa sve izgubila u zadnjim sekundama utakmice

19.09.2021 u 21:16

Osijek je s 3:2 pobijedio Goricu u dramatičnoj utakmici devetog kola HT Prve lige

U jedinom nedjeljnom susretu 9. kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu svladao Goricu sa 3:2 (0:1).

• +26
Osijek - Gorica Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Gosti su dva puta vodili pogocima Anthonyja Kalika (29) i Frana Brodića (81), no domaće je s dva gola u igru vraćao Mirlind Daku (75, 84) da bi pobjedu osigurao Danijel Lončar (90+3) duboko u sudačkoj nadoknadi vremena.

Gorica je povela sjajnim golom Kalika u 29. minuti, prvo je izvrstan potez izveo Lovrić koji je prošao po lijevom krilu, a zatim lucidnom povratnom loptom iz balansa izbacio čak četiri domaća igrača i dodao Kaliku. Uslijedio je udarac vanjskim dijelom kopačke sa 22 metra koji se od vratnice odbio u mrežu.

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Taj je rezultat vrijedio sve do 75. minute, a onda je uslijedila luda završnica. Osijek je poravnao na 1:1 iz vrlo dvojbene situacije, Bočkaj je ubacio u kazneni prostor prema Topčagiću koji je evidentno rukom spustio loptu, a dojam je da je bio i u zaleđu, da bi se u nastaloj gužvi najbolje snašao Daku i pogodio. Uslijedila je kratka provjera putem VAR-a koji, začudo, nije ustanovio ništa sporno.

Do nove prednosti gostujući sastav stigao je u 81. minuti preko Brodića koji je glavnom sjajno pucao nakon ubacivanja Pršira.

No, drugo vodstvo Gorice trajalo je samo tri minute, Osijek je osigurao novi prekid, novi ubačaj Bočkaja kojega je Daku glavom pretvorio u 2:2.

I kada se očekivala podjela bodova, Osijek je nakon ubačaja iz kuta kojega je, naravno, izveo Bočkaj stigao do pbojede. Vratar Gorice Banić pogrešno je procijenio let lopte, a njegovu gršku je na drugoj vratnici spremno dočekao Lončar i donio veliko slavlje domaćima.

Ovom pobjedom drugi Osijek se bodovno izjednačio s vodećom Rijekom, oba sastava imaju po 17 bodova, ali Rijeka ima susret manje. Slijede Dinamo i Hajduk sa po 16 bodova, ali Dinamo s dvije, a Hajduk s jednom utakmicom manje, dok je Gorica peta sa 13 bodova.

Hajduk-Dinamo Zagreb17:00
Osijek-Gorica3:2