[FOTO] U Engleskoj je Everton prekinuo katastrofalan niz, a žrtva je bio Arsenal; Torino i Ivan Jurić uzeli bod kod 'davljenika' Serie A

06.12.2021 u 23:31

U Ligama petice u ponedjeljak su odigrane četiri utakmice u tri prvenstva

PREMIERSHIP

Everton je u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 15. kola engleskog prvenstva kod kuće sa 2:1 nadigrao Arsenal. Poveli su gosti u drugoj minuti sudačke nadoknade na kraju prvog poluvremena zahvaljujući pogotku Martina Odegaarda.

Richarlison, kojem je u 44. minuti nakon provjere VAR-a poništen gol, zabija ponovno u 58. minuti, ali je ponovo VAR poništio pogodak. No u 79. minuti zabija još jedan gol koji mu je priznat i Everton izjednačuje na 1:1. Gray je zabio za 2:1 i pobjedu domaće momčadi u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza, odnosno niz od osam utakmica bez pobjede, i sada je 12. na ljestvici sa 18 bodova. Arsenal je sedmi sa 23 boda.

• +4
Everton - Arsenal, Premiership, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

SERIE A

U zadnjoj utakmici 16. kola talijanskog prvenstva u ponedjeljak Torino, trenera Ivana Jurića, odigrao je 1:1 u gostima kod Cagliarija. Torino je poveo autogolom Carbonija u 31. minuti, a Joao Pedro je izjednačio za Cagliari u 53. minuti. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo je za goste igrao do 55. minute.

Torino je sada na 13. mjestu sa 19 bodova, a Cagliari je 18. sa deset bodova. Vodeći je Milan sa 38 bodova.

U utakmici igranoj nešto ranije Empoli je kod kuće sa 3:1 bio bolji od Udinesea. Iako je Udinese poveo u 22. minuti pogotkom Deulofeua, Empoli je izjednačio golom Stojanovića u 49. minuti, a onda je Bajrami zabio za 2:1 deset minuta kasnije. Treći pogodak za domaćina u 78. minuti postigao je Pinamonti.

Empoli je zahvaljujući ovoj sedmoj pobjedi u sezoni na 11. mjestu na ljestvici sa 23 boda, dok je Udinese 14. sa 16 bodova. Vodeći je Milan sa 38 bodova.

PRIMERA DIVISION

Getafe i Athletic su u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 16. kola španjolskog prvenstva odigrali bez pogodaka 0:0.

Athletic je sada na devetom mjestu na ljestvici i ima 21 bod, dok je Getafe predzadnji, 19., sa 11 bodova. prvi je Real Madrid sa 39 bodova.