SERIE A

[FOTO] Tudorova Verona usred Bergama ubrzala slobodni pad Atalante

18.04.2022 u 23:10

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u posljednjem su dvoboju 33. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Atalantu u Bergamu sa 2-1 (1-0)

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu gosti iz Verone okrunili su pogotkom Ceccherinija (45+2) u drugoj minuti nadoknade vremena, da bi početkom nastavka udvostručili prednost uz priličnu dozu sreće jer se lopta nakon obrane Mussa odbila u Koopmeinersa (55-ag), a od njega u mrežu. Do kraja susreta je Scalvini 882) svojim prvim pogotkom u karijeri uspio tek ublažiti poraz Atalante.

Boško Šutalo igrao je za Vweronu od 31. minute, dok je Mario Pašalić ušao u igru za Atalantu tek u 86. minuti.

• +5
Atalanta - Verona, 18.04.2022. Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Verona je sada deveta sa 48 bodova, tri manje od osme Atalante.

U prvoj utakmici igranoj u ponedjeljak Napoli i Roma su igrali 1-1 (1-0). Napoli je poveo rano u utakmici kada je Insigne (11-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je skrivio Ibanez prekršajem na Lozanu, no u drugom poluvremenu domaći su se odlučili na branjenje minimalne prednosti umjesto na igru te za takav pristup bili kažnjeni u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem sa 14-15 metara okončao lijepu akciju svog sastava i atraktivno dodavanje Abrahama.