FA KUP

[FOTO] Southampton jedva prošao drugoligaša, Oršić zamijenjen; Tottenham siguran, asistencija Perišića

Nogometaši Southamptona prošli su četvrto kolo engleskog FA kupa, na domaćem su terenu s 2:1 svladali drugoligaša Blackpool

Nije imao ugodan posao Southampton protiv trenutačno pretposljednjeg kluba na ljestvici engleskog Championshipa. Do kraja je Southampton strahovao za pobjedu, ali je ipak uspio proći dalje i to najviše zahvaljujući svom obrambenom igraču Romainu Perraudu. Naime, Francuz je postigao oba gola za domaćina, u 22. i 62. minuti za 2:0. Konačan rezultat je postavio Patino u 67. minuti.

Duje Ćaleta-Car nije bio u konkurenciji za Southampton za ovaj susret, dok je hrvatski reprezentativac Mislav Oršić počeo utakmicu te je igrao do 63. minute kada je zamijenjen.

• +4
Southampton - Blackpool, FA kup, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Sean Ryan/IPS / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dalje je prošao Bristol City koji je pobijedio West Bromwich s 3:0, a čak će se pet utakmica ponavljati, s tim da će drugi puta subotnji gosti biti domaćini. Šansu za prolaz na domaćem terenu nije iskoristio Fulham koji je odigrao 1:1 protiv drugoligaša Sunderlanda. Gosti su u nadoknadi čak postigli pogodak za 2:1, ali je potom VAR poništio gol i spasio Fulham koji će tako imati drugu šansu, ali u gostima.

Vrlo jednostavno su nogometaši Tottenhama obavili posao u četvrtom kolu engleskog FA kupa, u gostima su svladali drugoligaša Preston s 3:0.

Trenutačno 11. momčad na drugoligaškoj ljestvici odolijevala je tijekom prvog poluvremena, no u nastavku je favorizirani Tottenham potpuno slomio domaćina i postigao sve golove. Prva dva gola za goste, u 50. i 69. minuti, dao je južnokorejski igrač Heung-Min Son, a za drugi pogodak mu je asistirao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je odigrao cijelu utakmicu. Sve je zaključeno golom Danjume u 87. minuti za konačnih 3:0.

U nedjelju se sastaju Brighton - Liverpool, Stoke - Stevenage i Wrexham - Sheffield United, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Derby County - West Ham. U petak je Manchester City s 1:0 pobijedio Arsenal u apsolutnom derbiju ove faze natjecanja.

FA kup, 4. kolo:

• Southampton - Blackpool 2-1 (Perraud 22, 62 / Patino 67)
  • Ipswich - Burnley 0-0
  • Luton - Grimsby 2-2 (Adebayo 49-11m, Clark 66 / Holohan 43, Clifton 67)
  • Sheffield Wednesday - Fleetwood Town 1-1 (Wilks 72 / Omochere 52)
  • Fulham - Sunderland 1-1 (Cairney 61 / Clarke 6)
  • Bristol City - West Bromwich 3-0 (Bell 12, 48, Scott 28)
  • Blackburn - Birmingham 2-2 (Dack 33, Rankin-Costello 46 / Khadra 3, James 90+1)
  • Walsall - Leicester 0-1 (Iheanacho 68)
  • Accrington - Leeds 1-3 (Adekoya 81 / Harrison 23, Junior Firpo 66, Sinisterra 68)
  • Preston - Tottenham 0:3