DERBI PRIMERE

[FOTO] Sevilla srušila aktualnog prvaka Atletico Madrid; Ivan Rakitić zabio golčinu s 25 metara jednom od najboljih golmana svijeta i došao iza Davora Šukera

U derbiju 18. kola španjolske La Lige Sevilla je na svom stadionu Sanchez Pizjuan svladala Atletico Madrid sa 2:1, a prekrasan vodeći pogodak za domaću momčad postigao je kapetan Ivan Rakitić koji je bio začetnik i akcije kod pobjedničkog gola

Sevilla je povela u sedmoj minuti. Ivan Rakitić je primio loptu na tridesetak metara od gola, napravio korak-dva te snažnim i preciznim udarcem poslao ju u gornji desni kut vrata Jana Oblaka. Atleticov vratar se ispružio koliko je mogao, ali lopta je bila neuhvatljiva.

Gosti iz Madrida su do izjednačenja došli u 33. minuti, kad je nakon udarca iz kuta Felipe glavom poslao loptu u mrežu.

Sve do 89. minute mreže su mirovale, a tada je Rakitić izveo udarac iz kuta. Najviši u skoku bio je Thomas Delaney i glavom poslao loptu u gredu od koje se odbila u polje. Na pet metara je Kounde samo okrznu loptu, dovoljno da ju namjesti idealno za Ocamposa koji ju je zakucao u bliži kut. Oblak je bio na lopti, ali je bilo previše snage u tom udarcu da bi mogao spasiti svoju momčad.

• +3
Sevilla - Atletico M., Primera, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

Kapetan Seville Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu, a Šime Vrsaljko nije bio u konkurenciji za sastav Atletica za ovu utakmicu.

Inače, Rakitić je postao drugi Hrvat po broju postignutih golova u španjolskom nogometnom prvenstvu. Gol postignut s 25 metara bio je njegov 56. u La Ligi te se odvojio i prestigao Alena Peternaca. Najefikasniji je Davor Šuker koji je, nastupajući za Sevillu i Real Madrid od 1991. do 1999. godine, zabio 114 golova.

Sevilla je trećom uzastopnom pobjedom došla do 37 bodova te za vodećim Real Madridom zaostaje za pet bodova. Atletico je doživio treći uzastopni poraz te je sa 29 bodova ostao na petoj poziciji.

• 1. Real Madrid 17 13 3 1 39-15 42
  • 2. Sevilla 17 11 4 2 28-12 37
  • 3. Betis 17 10 3 4 30-18 33
  • 4. Rayo Vallecano 18 9 3 6 26-18 30
  • 5. Atletico Madrid 17 8 5 4 28-20 29
  • 6. Real Sociedad 18 8 5 5 20-20 29
  • 7. Barcelona 17 7 6 4 28-21 27
  • 8. Valencia 17 6 7 4 26-23 25