SERIE A

[FOTO] 'Stara dama' se polako, ali sigurno budi; Juventus uzeo sva tri boda na nezgodnom gostovanju i nastavlja lov na vodeće klubove

Nogometaši Juventusa pobijedili su na gostovanju u Bologni sa 2;0 u dvoboju 18. kola Serie A i tako došli do treće pobjede u zadnja četiri ligaška nastupa

Već u 6. minuti je nakon odlične akcije španjolski napadač Alvaro Morata zakucao loptu pod gredu za vodstvo Juventusa. Gosti su pobjedu potvrdili u 69. minuti, kad se Morata našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Kolumbijac Juan Cuadrado.

U prvoj subotnjoj utakmici nogometaši Rome slavili su u Bergamu 4:1 protiv Atalante, čime je stao uspješan ligaški niz domaćina. Atalanta je prije ove utakmice imala šest prvenstvenih pobjeda u nizu, ali je ovakvim rezultatom nastavljen i neuvjerljiv domaći niz Atalante u Serie A. U Bergamu Atalanta ima tri pobjede, tri remija i čak tri poraza.

• +3
Bologna - Juventus, Serie A, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: SERENA CAMPANINI

Atalanta je ostala treća na ljestvici, šest bodova iza vodećeg Intera, dok je Roma preskočila Fiorentinu i sada je peta sa 31 bodom, koliko ih ima i šestoplasirani Juventus. Bologna je na desetoj poziciji sa 24 boda.

• +3
Atalanta - Roma, Serie A, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Težak poraz doživjela je momčad Cagliarija pred svojim navijačima u 18. kolu Serie A, a na Sardegna Areni do pobjede od 4:0 stigao je Udinese.

Već u 4. minuti je Francuz Jean-Victor Makengo po prvi put zatresao mrežu domaćina. U 45. minuti je Španjolac Gerard Deulofeu postigao prvi od svoja dva pogotka. U 50. minuti na 3:0 je povisio Argentinac Nahuel Molina, dok je prekrasnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje u 69. minuti Delofeu postigao svoj drugi pogodak, a Udineseov četvrti.

Udinese je sa 20 bodova došao na 14. poziciju, a Cagliari je sa 10 bodova predzadnji i čeka ga teška borba za opstanak u Serie A.

• 1. Inter 18 13 4 1 48-15 43
  • 2. Milan 17 12 3 2 36-19 39
  • 3. Atalanta 18 11 4 3 38-24 37
  • 4. Napoli 17 11 3 3 34-13 36
  • 5. Roma 18 10 1 7 30-20 31
  • 6. Juventus 18 9 4 5 25-17 31
  • 7. Fiorentina 17 10 0 7 31-22 30
  • 8. Lazio 18 8 4 6 36-33 28