bundesliga

[FOTO/VIDEO] RB Leipzig skupo platio ulazak koronavirusa u svlačionicu, a nakon teškog domaćeg poraza od Bayera, i definitivno ispao iz utrke za naslov

28.11.2021 u 20:06

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta.

'Apotekari' su poveli u 21. minuti preko Floriana Wirtza, da bi u 34. minuti Moussa Diaby zabio za 2:0.

Domaćin je smanjio u 62. minuti, a strijelac je bio Andre Silva, no samo dvije minute kasnije Jeremie Frimpong je postigao i treći pogodak za goste.

Leipzig je u 88. minuti mogao smanjiti na 2:3, no Dominik Szoboszlai nije uspio realizirati kazneni udarac. Pogodio je lijevu stativu. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za domaći sastav, ali je i kiksao kod drugog gola gostiju. A kako, pogledajte OVDJE.

S time da moramo napomenuti kako su domaćini 'desetkovani' zbog korone, ali i ozljeda. Vrataru Peteru Gulasciju i treneru Jesseu Marschu na popisu zaraženih pridružili su se još Yussuf Poulsen, Willi Orban, Hugo Novoa i Mohamed Simakan. A bivši dinamovac Dani Olmo ozlijeđen je i neće biti na raspolaganju do kraja sezone.

• +9
RB Leipzig - Bayer Leverkusen 1:3 Izvor: EPA / Autor: FILIP SINGER

U prvom nedjeljnom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Union Berlin sa 2:1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to prva domaća pobjeda Eintrachta ove sezone u Bundesligi nakon što je u prvih pet ogleda u Frankfurtu upisao četiri remija i jedan poraz.

Eintracht je poveo u 22. minuti golom Djibrila Sowa, izjednačio je Max Kruse u 62. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu domaćinu donio je Obite Evan N'Dicka u petoj minuti nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić je za domaći sastav igrao cijeli sastav.