španjolska liga

[FOTO] Neuništivi El Tigre se nakon osam godina vratio u Španjolsku i torpedirao Barcelonu; je li ovo sada kraj za Ronalda Koemana?

27.10.2021 u 21:35

Nogometaši Rayo Vallecana su u 11. kolu španjolskog prvenstva u Madridu svladali Barcelonu 1:0. Za pobjedu novog prvoligaša zabio je Radamel Falcao u 30. minuti utakmice

Novi prvoligaš Rayo Vallecano šokirao je na svom travnjaku Barcelonu pobijedivši Katalonce 1:0 u 11. kolu Primere.

Nakon domaćeg poraza u El Clasicu od Reala (2:1) u nedjelju, Barcelona je doživjela novo poniženje, izgubivši u Madridu od Raya, što im je već treći ligaški poraz u samo 10 utakmica.

U 30. minuti kapetan Barcelone Sergio Busquets nesmotreno je izgubio loptu što je u gol pretvorio kolumbijski veteran Radamel Falcao (35). Legendarni se El Tigre ovog ljeta vratio u Španjolsku, u Primeri ga nije bilo osam godina nakon što je 2013. godine napustio madridski Atletico. Falcao je u međuvremenu igrao za Monaco, Chelsea, Manchester United i turski Galatasaray, a ove je sezone za Rayo u šest utakmica zabio četiri gola!

Nizozemac Memphis Depay je promašio u 72. minuti penal, njegov udarac je zaustavio makedonski golman Stole Dimitrievski.

• +10
Rayo Vallecano - FC Barcelona, španjolska liga, 27.10.2021. Izvor: EPA / Autor: Javier Lizon

Predsjednik Katalonaca Joan Laporta podržao je trenera Ronalda Koemana nakon poraza protiv Benfice u Lisabonu (0:3) u Ligi prvaka, čak i nakon poraza od Reala, no ovaj će poraz Nizozemac teško preživjeti. Rayo se pobjedom popeo na visoko četvrto mjesto s 19 osvojenih bodova, dok Barca ima četiri boda manje i tek je deveta.

Sevilla je odigrala 1:1 kod Mallorce i privremeno preuzela vrh ljestvice s 21 bodom. Povela je Mallorca u 22. minuti golom Antonia Sanchesa, a izjednačenje Sevilli je donio je Eric Lamela u 73. minuti. Ivan Rakitić je ušao u igru osam minuta prije kraja.