serie a

[FOTO] Novi domaći kiks Juventusa; Igor Tudor s Veronom spasio bod u samoj završnici utakmice

27.10.2021 u 21:15

U susretu 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sassuolo je u Torinu pobijedio Juventus 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima u posljednjih šest godina...

Juventus je nastavio rasprodaju bodova na svom terenu, u 10. kolu Serie A 'stara dama' je u Torinu izgubila od Sassuola 2:1.

Gosti su poveli u 44. minuti golom Davidea Frattesija, a Juve se u igru vratio u 76. minuti kad je za 1:1 zabio Weston McKennie.

Gosti su do pobjede došli u petoj minuti sudačke nadoknade nakon sjajne kontre koju je u gol pretvorio Maxim Lopez na fantastičnu asistenciju Domenica Berardija.

Bio je to već treći poraz torinske 'stare dame' u prvih 10 kola, a to im se do sada dogodilo samo dva puta - 2015. i 1995. godine.

• +5
Juventus - Sassuolo, Serie A, 27.10.2021. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Atalanta porazivši Sampdoriju 3:1.

Sampa je povela u 10. minuti preko Francesca Caputa, no gosti iz Bergama su okrenuli rezultat s tri gola. Dva je zabio Duvan Zapata (17, 21), a jednog Josip Iličić (90+5). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute.

Udinese i Verona su remizirali 1:1.

Domaćin je poveo u 3. minuti preko Isaaca, a za momčad Igora Tudora izjednačio je Barak u 83. minuti iz kaznenog udarca. Nikola Kalinić je za goste igrao do 66. minute, a Boško Šutalo do 73. minute.

Na ljestvici vodi Milan s 28 bodova ispred Napolija koji ima tri boda manje, te utakmicu manje. Juventus je tek šesti s 15 osvojenih bodova.