SERIE A

[FOTO] Nakon početnog šoka Napoli okrenuo Udinese i zadržao korak u borbi za Scudetto. Proslavio se Osimhen

19.03.2022 u 17:48

Nogometaši Napolija barem na nekoliko sati bodovno su se poravnali s Milanom na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva 2:1 (0:1) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 30. kola.

Napolitanci su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta gosti iz udina su vodili 1-0 zahvaljujući preciznom udarcu Deulofeua (22) sa 18 metara, no u nastavku je Osimhen (52, 63) s dva pogotoka spriječio iznenađenje.

Napolitanci su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta gosti iz udina su vodili 1-0 zahvaljujući preciznom udarcu Deulofeua (22) sa 18 metara, no u nastavku je Osimhen (52, 63) s dva pogotoka spriječio iznenađenje. Nigerijski je napadač na 1:1 poravnao udarcem glavom na ubačaj Marija Ruija, a za 2:1 je pogodio prizemnim udarcem nogom nakon dodavanja Di Lorenza.

• +3
Serie A: Napoli - Udinese, 19.3.2022. Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

Ovo je drugi tjedan zaredom kako Osimhen s dva pogotka osigurava 2-1 pobjedu Napoliju, isto je učinio i prije šest dana na gostovanju kod Verone.

Napoli sada ima 63 boda, kao i Milan koji od 20.45 sati gostuje kod Cagliarija, četiri više od trećeg Intera koji ima dvije utakmice manje.