novo posrtanje

[VIDEO/FOTO] Rijeka doživjela novi šok u borbi za naslov prvaka. Gorica s igračem manje uzela sva tri boda, Čestić zabio autogol

19.03.2022 u 17:15

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola Prve HNL kao domaćini svladali Rijeku sa 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici bio je autogol mladog Rijekonog stopera Save Čestića u 73. minuti.

U susretu podjednakih suparnika odlučila je pogrešna procjena Čestića koji je glavom preusmjerio pokušaj glavom Babeca sa više od 10 metara, kojega bi njegov vratar Labrović zasigurno obranio, te zatresao svoju mrežu. Prethodno je Krizmanić probio desni bok i uputio odličan centaršut ravno na glavu Babeca.

• +11
HT Prve liga: Gorica - Rijeka, 19.3.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Gorica je do pogotka stigla u trenucima kada je imala igrača manje na terenu jer je u 61. minuti zbog drugog žutog kartona, kojega je dobio zbog nesmotrenog starta na suparničkoj polovici, isključen domaći napadač Cruz.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Inače, ovo je Čestiću već drugi autogol ovoga proljeća, u 23. kolu je također zbog njegove loše reakcije Rijeka izgubila sa 0:1 na gostovanju kod Osijeka.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Treća Rijeka je tako ostala na 52 boda, dva manje od vodećeg Dinama i drugog Osijeka s tim da Dinamo ima dvije, a Osijek jednu utakmicu manje. Šesta Gorica se, pak, poravnala s petom Lokomotivom, oba sastava imaju po 36 bodova.

Gorica-Rijeka1:0
Hajduk-Lokomotiva17:05