europska liga

[FOTO] Nakon Barcelone, Eintracht rastužio i London; Joško Gvardiol uspješniji od Borne Barišića

28.04.2022 u 23:12

Ovog četvrtka igrane su prve polufinalne utakmice Europske lige, a njemačke su momčadi stekle prednost nad Otočkima. S time što je Eintracht do pobjede 2:1 došao na gostovanju kod West Ham Uniteda. RB Leipzig pobijedio je na svom stadionu Glasgow Rangers

Eintracht je nakon izbacivanja Barcelone na pragu još jednog velikog 'skalpa'.

Nijemci su poveli već u prvoj minuti golom Knauffa, a izjednačio je Antonio (21). Pobjedu momčadi iz Frankfurta osigurao je Japanac Kamada u 54. minuti.

Kristijan Jakić je zbog žutih kartona propustio ovaj dvoboj, dok je Nikola Vlašić ostao na klupi.

• +18
West Ham United - Eintracht Frankfurt (polufinale Europske lige) Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Leipzig je došao do minimalne pobjede nad škotskim prvakom, a zasluge idu Španjolcu Angelinu, koji je pet minuta prije kraja preciznim udarcem sa 16 metara zabio jedini gol.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, kao i Borna Barišić za Rangerse.