serie a

[FOTO] Milan bez Mandžukića i Ibrahimovića u 97. minuti iz penala spašavao bod na San Siru; miroljubivi derbi 'Della lanterna'

03.03.2021 u 23:30

Nogometaši Milana propustili su priliku približiti se vodećem Interu na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na samo bod zaostatka nakon što su u susretu 25. kola kao domaćini odigrali samo 1:1 s Udineseom

Milan može biti sretan što je osvojio i taj bod jer je do izjednačenja stigao iz penala u posljednjim sekundama susreta. Udinese je poveo u 68. minuti kada je Becao biti najviši u skoku pred golom Milana, a tom prilikom vrlo je loše reagirao i golman 'rossonera' Donnarumma.

Gosti su bili pred pobjedom, ali Stryger Larsen je u posljednjoj minuti nadoknade neshvatljivo rukom u svom šesnaestercu odbio centaršut našeg Ante Rebića i ponudio Milanu priliku da spasi bod. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Kessie.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić odigrao je čitav susret za Milan koji je drugi na ljestvici s 53 boda, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Intera koji će u četvrtak gostovati kod Parme. Udinese je 11. s 29 bodova.

Genoa i Sampdoria su u gradskom derbiju također odigrali 1:1. U 'derbiju della lanterna' povela je Genoa golom Zappacoste (52), a izjednačio je Tonelli (77). Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 82. minuti.

• +5
AC Milan - Udinese, Serie A, 3.3.2021. Izvor: Profimedia / Autor: MIGUEL MEDINA / AFP / Profimedia

Sampdoria drži 10. mjesto na ljestvici s 31 bodom, četiri više od 13. Genoe.

Mario Pašalić igrao je od 63. minute za Atalantu koja je uvjerljivo 5:1 na svom terenu nadigrala posljednji Crotone. Nakon prvih 45 minuta bilo je 1:1, Gosens (12) je doveo Atalantu u vodstvo, Simy (23) je poravnao, no dvoboj je odlučen početkom nastavka kada su Palomino (48), Muriel (50) i Iličić (58) odveli domaće do 4:1, da bi posljednji gol postigao Mirančuk (85).

Četvrta Atalanta sada ima 49 bodova, kao i treći Juventus koji ima susret manje, dok je Crotone na dnu s 12 bodova.

Hellas Verona koju vodi naš trener Ivan Jurić slavila je 3:0 na gostovanju kod Beneventa, dok je Roma slavila 2:1 u gostima kod Fiorentine.