formula 1

[FOTO] Lewis Hamilton je fantastičnom vožnjom slavio u Brazilu; startao je s desetog mjesta i na stazi pomeo konkurenciju

14.11.2021 u 21:35

Aktualni svjetski prvak Formule 1 Lewis Hamilton je turbulentan vikend u Brazilu završio na najbolji mogući način, stigao je do 101. pobjede u karijeri

Podsjetimo, Lewis Hamilton je prvo diskvalificiran iz kvalifikacija za sprint utrku u kojoj je nadoknadio čak 15 mjesta zaostatka na startu, ali je zbog promjene motora kažnjen za pet mjesta pa je u utrku za Veliku nagradu Brazila krenuo s deset pozicije.

Već u prvom krugu se aktualni svjetski prvak uspio probiti do šeste pozicije i krenuo je u napad na prvo mjesto koje je držao Max Verstappen poslije odličnog starta.

Nakon dvije promjene u boksu vozač Red Bulla je ostao prvi, ali je obračun s najvećim kandidatom za titulu prvaka svijeta bio neizbježan.

Prvi su okršaj imali u 50. krugu kad je Verstappen izgurao Hamiltona sa staze, ali je izbjegao kaznu, novi 'napad' uslijedio je deset krugova kasnije kada je Hamilton uspio prestići Verstappena na stazi.

S obzirom na sve što mu se dogodilo ovog vikenda, ova utrka je sigurno jedna od najboljih, ako ne i najbolja u karijeri sedmerostrukog prvaka svijeta Lewisa Hamiltona.

• +16
Formula 1, Velika nagrada Brazila, Interlagos, 14.11.2021. Izvor: EPA / Autor: Sebastiao Moreira

Verstappen je na kraju završio kao drugi, dok je treći kroz cilj prošao Valtteri Bottas. U bodovima su završili još Sergio Perez, dvojac Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz, zatim Pierre Gasly, Fernando Alonso, Esteban Ocon i Lando Norris.

Šestom pobjedom u ovoj sezoni, a ukupno 101. u karijeri, Hamilton je zaostatak za Verstappenom smanjio na 14 bodova. Sad vodeći Verstappen ima 332.5 bodova, a drugoplasirani Hamilton je na 318.5.

Sljedeće utrka, 19. od ukupno 22,  se vozi već za sedam dana, radi se o Velikoj nagradi Katara u Dohi.