KOVAČIĆU 90 MINUTA

[FOTO] Kakva utakmica Chelsea! Nakon bolnog poraza u Ligi prvaka razmontirali su Southampton za najuvjerljiviju pobjedu sezone

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je u susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva uvjerljivo sa 6:0 kao gost svladao Southampton.

Susret je bio odlučen već nakon 20-ak minuta jer je Chelsea golovima Alonsa (8), Mounta (16) i Wernera (21) stigao do prednosti od 3:0. Do kraja prvog poluvremena Javertz je povisio na 4:0 (31), da bi početkom nastavka svoje druge golove na utakmici postigli Werner (49) i Mount (54). Dojam je kako je Chelsea mogao i do uvjerljivijeg slavlja, ali se londonski sastav ipak smilovao groznom domaćinu.

Chelsea se ovom pobjedom učvrstio na trećem mjestu ljestvice sa 62 boda, 11 manje od vodećeg Manchester Cityja, 10 manje od drugog Liverpoola.

A upravo je Arsenal napravio pogrešan korak u borbi za Ligu prvaka izgubivši na svom terenu od Brighton and Hove Albiona sa 1:2. Gosti s južne obale poveli su sa 2:0 golovima Trossarda (29) i Mwepua (67), da bi drugi uzastopni poraz 'topnika', izgubili su u ponedjeljak od Crystal Palacea sa 0:3, ublažio Oedegaard (89).

Arsenal je prije pet dana imao isti broj bodova, ali i dvije utkamice manje od Tottenhama, a sada su ta dva sastava poravnata i po bodovima i po broju odigranih susreta.

• +6
Southampton - Chelsea, Premiership, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: VINCENT MIGNOTT

Nogometaši Tottenham Hotspura izdvojili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva 4:0 gostujućom pobjedom protiv Aston Ville u susretu 32. kola.

Briljirao je napadač iz Južne Koreje Son Heung-min koji je psotigao tri pogotka, a jednoga je dodao Šveđanin Dejan Kukuševski. Son je doveo goste u vodstvo već u 4. minuti kada je najbrže reagirao na blokirani udarac Kanea, da bi u nastavku upravo Kane s dvije asistencije, obje glavom, u idealne situacije slao prvo Kuluševskog koji je u 50. minuti pogodio za 2:0, a onda i Sona koji je u 66. minuti povisio na 3:0. Konačni rezultat Son je psotavio svojim trećim golom u 71. minuti nakon dodavanja Kuluševskog.