MUČENJE BAVARACA

[FOTO] Bayern opet nije bio pravi, dugo se mučio s Augsburgom, a odluka je pala u završnici utakmice iz kaznenog udarca

09.04.2022 u 17:56

Nogometaši Bayerna Münchena svladali su na Allianz Areni Augsburg s 1:0 u 29. kolu njemačkog prvenstva, golom iz penala osam minuta prije kraja

Nakon gostujućeg poraza od Villarreala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, Bavarci nisu bili pravi ni na domaćem terenu. Iako su cijelo vrijeme imali inicijativu, nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili i susjedi iz Augsburga. Mreže su bile netaknute sve do 82. minute, kada je Robert Lewandowski zabio iz kaznenog udarca svoj 32. pogodak sezone.

Josip Stanišić je ušao u igru u 90. minuti.

Wolfsburg je danas upisao visoku pobjedu protiv Arminije iz Bielefelda (4:0), a Borussia Mönchengladbach slavila je u gostima kod otpisanog Greuther Fürtha (2:0). Köln je napravio preokret u posljednjem dijelu utakmice protiv Mainza (3:2).

Danas se igra berlinski derbi između Herthe i Uniona.

Bayern vodi s 69 bodova, devet više od Borussije (D).

• +3
Bayern - Augsburg, Bundesliga, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Union Berlin pobijedio je u berlinskom derbiju Herthu na Olimpijskom stadionu s 4:1.

Japanac Genki Haraguchi je u 31. minuti doveo Union u vodstvo, a Hertha se nakratko vratila u utakmicu zahvaljujući nesretnom autogolu Tima Baumgartla (49). No, euforija na Olimpijskom stadionu, punom prvi put od veljače 2020. godine, trajala je samo četiri minute, do pogotka Grische Prömel.Sheraldo Becker (74) i Sven Michel (85) pretvorili su dokraja pobjedu Uniona u poniženje za Herthu.

Hertha, veći klub iz glavnog grada s proračunom znatno većim od Uniona, pobijedila je u samo jednoj od 12 prvenstvenih utakmica od siječnja i nalazi se na predzadnjem mjestu i prijeti joj ispadanje. Union se zahvaljujući ovoj pobjedi nalazi na 7. mjestu sa 44 boda i bori se za Europu.

• 1. Bayern München 29 22 3 4 86:29 57 69
  • 2. Borussia Dortmund 29 19 3 7 70:42 28 60
  • 3. Bayer Leverkusen 28 15 6 7 68:42 26 51
  • 4. RB Leipzig 28 14 6 8 61:31 30 48
  • 5. SC Freiburg 28 12 9 7 44:33 11 45
  • 6. TSG Hoffenheim 28 13 5 10 50:42 8 44
  • 7. Union Berlin 29 12 8 9 38:39 -1 44
  • 8. 1. FC Köln 29 11 10 8 41:43 -2 43