SERIE A

[FOTO] Juventus od desete minute bio u minusu kod Cagliarija, ali je 'Stara dama' ipak došla do zasluženog preokreta

09.04.2022 u 22:51

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je kao gost preokretom svladao Cagliari sa 2:1

Domaće je u vodstvo u otvaranju utakmice doveo Joao Pedro (10), sredinom prvog poluvremena.

Juventusu je zatim poništen pogodak nakon što je udarac Pellegrinija s vrha kaznenog prostora na putu prema mreži pogodio Rabiota u lakat koji je bio čvrsto stisnut uz tijelo Francuza koji je bio i leđima okrenut svom suigraču. Glavni sudac prvotno je priznao gol samo da bi reagirao VAR te je domaćin ostao u prednosti.

Ipak, Juventus je do zasluženog izjednačenja stigao na samom isteku prvog poluvremena kada je De Ligt (45) glavom u mrežu pospremio ubačaj Cuadrada, da bi potpuni preokret uslijedio u nastavku kada je branič Cagliarija u želji da klizećim startom izbije loptu pogodio Vlahovića (75) u stopalo, a lopta se odbila iza leđa Cragna.

• +2
Cagliari - Juventus, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Alessandro Tocco / LaPresse / Profimedia

Četvrti Juventus sada ima 62 boda, četiri manje uz utakmicu više od drugog Intera i trećeg Napolija, a pet manje uz također utakmicu više od vodećeg Milana.

Cagliari, za kojega je Marko Rog igrao od 58. minute, ostao je 17. sa 25 bodova, tri više od Genoe i Venezije koje se nalaze u zoni ispadanja, ali s jednom utakmicom više od Genoe, a dvije više od Venezije.