ep u rukometašica

[FOTO] Crnogorke nakon produžetka pobijedile Francuskinje i osvojile broncu na Europskom prvenstvu

20.11.2022 u 20:18

Rukometašice Crne Gore osvojile su brončanu medalju na Europskom prvenstvu, u Areni Stožice svladale su u ogledu za treće mjesto Francusku 27:25 (22:22, 13:12) nakon produžetaka

Crnogorke su osvojile drugu europsku medalju u povijesti nakon što su 2012. godine bile europske prvakinje. Francuska je, pak, na posljednja dva prvenstva osvojila zlato (2018.) i srebro (2020.), ali bilancu bronci nije podebljala već je ostala na tri osvojene.

Francuskinje su bolje otvorile ogled (3:1 i 4:2), ali su vrlo brzo Crnogorke okrenule situaciju na parketu u svoju korist. Povele su te na odmor otišle uz minimalnu prednost od 13:12. U nastavku je Crna Gora stalno imala dva gola prednosti, a u 48. minuti je otišla i na plus od tri gola (20:17).

Tada je uslijedio dugi period u kojem Crna Gora nije mogla do gola, a Francuska je u 57. minuti povela 21:20. Ipak, minutu prije kraja Jauković je zabila za novo vodstvo Crne Gore (22:21), ali je Francuska u zadnjoj sekundi susreta izborila produžetke nakon što je Zaadi realizirala sedmerac. U produžecima su Crnogorke ipak bile bolje i stalno u rezultatskoj prednosti te su slavile s konačnih 27:25.

• +5
Crna Gora - Francuska, EP rukometašice, za 3. mjesto, 20.11.2022. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO BAT

Za Crnu Goru su po šest golova postigle Radičević i Jauković, dok je golmanica Batinović upisala 11 obrana. Ekipu Francuske su predvodile Nze Minko i Granier s po četiri gola.

U nastavku nedjelje slijedi finalna utakmica dvije najuspješnije ekipe u povijesti europskih prvenstava, Norveške i Danske. Od 20.30 sati Norvežanke love svoj deveti europski naslov, a Dankinje četvrti naslov pobjednica.