SVJETSKI KUP SKIJAŠA

Filip Zubčić 10. na veleslalomu u Alta Badiji, postolje mu pobjeglo za više od sekunde

18.12.2022 u 14:48

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 10. mjesto u veleslalomu kojeg su skijaši vozili u nedjelju u Alta Badiji za Svjetski kup, dok je pobjedu odnio Norvežnin Lucas Braathen

Braathen je pobijedio s vremenom 2:36.35, a Zubčić je za njim zaostao 1.23 minute (2:37.63). Drugo je mjesto zauzeo još jedan Norvežnin Hnerik Kristoffersen sa samo dvije stotinke zaostatka za pobjednikom, dok je treći Švicarac Marco Odermatt sa deset stotinki sporijim vremenom od Braathena (2:36.45).

U poretku skijaša u veleslalomu vodi Odermatt sa 260 bodova, drugo mjesto dijele Slovenac Žan Kranjec i Kristoffersen sa 185 bodova. Zubčić je 13. sa 48 bodova,

Odermatt je prvi i u ukupnom poretku skijaša sa 696 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 525 bodova, a treći je Braathen sa 315 boodva. Zubčić je 37. sa 48 bodova.