• Zadnja izmjena 18.04.2014 20:21
  • Objavljeno 18.04.2014 u 20:21
Novak Đoković Roger Federer Wimbledon

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Okončana su pojedinačna četvrtfinala velikog ATP turnira u Monte Carlu. Nakon ispadanja Rafaela Nadala iznenađenja više nije bilo

Podsjetimo, u gornjem dijelu ždrijeba međusobni polufinale su izborili David Ferrer i Stanislas Wawrinka, a kasnije su im se pridružila još dvojica istinskih velikana koji će snage odmjeriti u donjem dijelu ždrijeba.

Roger Federer je svladao Jo Wilfrieda Tsongu. Federer je bio na rubu poraza, no uspio je preokrenuti meč u tie breaku drugog seta i odmah zatim prvi put (nakon čak 15 propuštenih prilika) oduzeti servis Francuzu za skori brzi kraj.

Đoković je u prva dva kola izgubio samo dva gema, no Guillermo Garcia Lopez pokazao je da je  u odličnoj formi i prilično namučio branitelja naslova. Uzeo mu je prvi set i relativno se dobro držao u drugom, no tada je Đoković projurio kraj njega i izborio 34. ogled s Federerom u kojemu će imati priliku međusoban omjer izjednačiti na 17:17.