bundesliga

Fantastičan derbi Borussije (D) i Red Bull Leipziga; Tin Jedvaj zabio nakon pune tri godine

17.12.2019 u 23:23

Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj bio je strijelac za Augsburg 3:0 domaćoj pobjedi protiv Fortune u susretu 16. kola njemačkog prvenstva. No, sve je susrete zasjenio derbi Borussije (D) i Red Bull Leipziga

Tin Jedvaj je zabio za 2:0 vodstvo Augsburga u 61. minuti, a asistent mu je bio Philipp Max, koji je bio strijelac prvog i trećeg gola u 32. i 72. minuti.

Jedvaju je ovo prvi ovosezonski gol i prvi u dresu Augsburga, a posljednji gol u Bundesligi zabio je 2016. godine u dresu Bayera protiv Wolfsburg! Jedvaj je odigrao svih 90 minuta za Augsburg koji je sada 10. na ljestvici s 23 boda, dok je Fortuna 16. s 12 bodova.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je 2:0 kao gost svladao Union u Berlinu golovima Beboua u 56. i Baumgartnera u 90. minuti. Hoffenheim je osmi s 24 boda, dok je Union 11. s 20 bodova.

U derbiju kola Borussia Dortmund i RB Leipzig su u sjajnoj utakmici punoj preokreta odigrali 3:3. Domaći su puno bolje ušli u susret i od prve minute su krenuli s napadima na gol Leipziga, a nakon nekoliko dobrih prilika su u 23. minuti stigli do vodstva kada je Julian Weigl zabio za 1:0.

Borussija je i nakon postignutog gola nastavila s napadima, a u 34. minuti je stigla i do 2:0 nakon što je Julian Brandt sjajnim potezom izbacio jednog igrača Leipziga i zabio za 2:0.

• +9
Borussia (D) - Slavia Prag Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Leipzig stiže do 2:1 kada je golman Borussije Bürki napravio katastrofalnu grešku i poklonio loptu Werneru koji postiže gol.

Samo šest minuta nakon toga igrači Dortmunda rade novu veliku pogrešku i još jednom poklanjaju loptu Werneru koji zabija novi gol za 2:2. U 55. minuti Borussija je ipak stigla do novog vodstva kada je Jadno Sancho postigao gol, a nakon što su domaći promašili nekoliko šansi, uslijedila je kazna. Patrik Schik je u 78. minuti pogodio za konačnih 3:3.

RB Leipzig je vodeći s 34 boda, tri više od druge Borussije (M), a četiri više od treće Borussije Dortmund.