VN Emilia Romagna

Fabio Quartararo novi svjetski prvak u 'kraljevskoj klasi' dvije utrke prije kraja iako nije završio na postolju

24.10.2021 u 15:50

Dvije utrke prije kraja sezone, Francuz Fabio Quartararo na Yamahi novi je svjetski prvak u motociklizmu u klasi motoGP

Quartararo je u nedjelju osvojio četvrto mjestu na VN Emilia Romagna u Misanu, no budući da je njegoj jedini konkurent za naslov prvaka, Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) pao i ostao bez bodova, Francuz ima nedostižnu prednost.

Dvije utrke prije kraja Quartararo ima 267 bodova, 65 više od Bagnaija, a u igri je maksimalnih 50 bodova.

Današnju utrku dobio je Španjolac Marc Marquez (Honda), drugi je bio njegov sunarodnjak Pol Espargaro (KTM). Talijan Enea Bastianini u posljednjem je zavoju pretekao Quartarara i probio se na treće mjesto.

Quartararo je tako poostao prvi Francuz koji je osvojio naslov svjetskog prvaka u 'kraljevskom razredu'.

'Ne mogu vjerovati, teško mi je govoriti, ovo je ludo je, sjajno je vrijeme za uživanje', kazao je 22-godišnji Francuz.

Iduća utrka na rasporedu je u portugalskom Algarveu 7. studenog, a sezona završava dva tjedan kasnije u Valenciji.