legenda juventusa

Emotivni Buffon: Želim da ljudi budu tužni onoga dana kad odem

04.05.2017 u 10:18

Gigi Buffon u Ligi prvaka nije primio gol čak 621 minutu, šest utakmica i 81 minutu. Posljednji je puta kapitulirao u Sevilli 22. studenog prošle godine u 9. minuti utakmice. Od tada su mu u Ligi prvaka na gol pucali 69 puta, no nisu ga 'probili'...

Gigi Buffon je već sada besmrtan, legenda Juventusa i talijanske reprezentacije u 39. godini brani savršeno. U Ligi prvaka Juventus nije primio gol 621 minutu, a velike zasluge za to idu Buffonu.

'U svakoj utakmici želim pokazati da zaslužujem igrati bez obzira na godine. Naporno radim svakoga dana', kazao je legendarni Gigi i dodao:

'Želim da ljudi budu tužni onoga dana kada se ostavim nogometa. Još ne znam hoću li u tome uspjeti, ali igranje u ovakvoj momčadi, s ovakvim suigračima, sigurno mi pomaže u tom cilju. Obrane? To je moj posao, najvažnije je da sam spreman kad je momčadi to najpotrebnije. Sve dok to mogu raditi na najvišem mogućem nivou, bit ću sretan i zadovoljan.'

Juventus je gostujućom pobjedom 2:0 protiv Monaca praktički izborio finale Lige prvaka...

'Odigralo smo vrlo dobro, baš kako treba da pobijedimo Monaco. Nismo primili gol, blizu smo cilja i moramo ovako nastaviti. Sve bi bilo puno teže i kompliciranije da nemamo ovakvu čvrstinu i izvanserijsku kvalitetu u napadu', analizirao je vrijednu pobjedu Gigi Buffon kojemu u prebogatoj karijeri nedostaju dva trofeja - Liga prvaka i Zlatna lopta.

'Iskreno, o Zlatnoj lopti nemam neko mišljenje i to mi priznanje uopće ne nedostaje. Trenutno svu energiju trošim i usmjeravam samo na momčad Juventusa i Ligu prvaka. Želim biti od što veće koristi za momčad i pomoći suigračima. Znate, veliko je zadovoljstvo kad su ti suigrači u isto vrijeme i prijatelji i obitelj. A mi u Juventusu to imamo', kaže Buffon.

Na kraju je legendarni golman otkrio anegdotu s početka karijere

'Sretan sam kad na kraju utakmice uspijem zamijeniti dres s nekim od protivničkih igrača, to je za mene znak poštovanja, obostranog uvažavanja, lijepa gesta... Sjećam se da sam na početku karijere nakon jedne utakmice želio zamijeniti dres, ali taj me igrač odbio. Bio sam razočaran i tužan, a tada sam odlučio da će me ako ikada postanem veliki igrač biti sramota ako ću se ponašati kao on', prisjetio se Gigi Buffon te kao veliki gospodin nije imenovao o kojem se nogometašu radi. Neki su jednostavno veliki, u pobjedama i u porazima, a Gigi je jednostavno - najveći!