VAN GAAL GOTOV?

EL: Danci okrenuli United, Porto stradao pod žutim zidom

18.02.2016 u 23:18

U prvom susretu 16-ine finala Europske lige nogometaši Fiorentine i Tottenhama odigrali su 1-1, Borussija Dortmund je pobijedila Porto 2-1, Villarreal je slavio protiv Napolija 1-0, dok je Midtjylland iznenadio Manchester United pobijedivši 2-1

Tottenham je poveo u Firenzi u 37. minuti golom Nacera Chadlija iz jedanaesterca, a izjednačio je Federico Bernardeschi u 59. minuti sjajnim pogotkom sa 20-tak metara. Hrvatski reprezentativci Milan Badelj i Nikola Kalinić ušli su u igru u 62. minuti.

Villarreal je na El Madrigalu pobijedio Napoli 1-0, a pogodak odluke zabio je Denis Suarez iz slobodnog udarca u 82. minuti. Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za talijanski sastav.

U derbiju večeri Borussija Dortmund je pobijedila Porto 2-0. Domaćin je poveo već u šestoj minuti golom Lukasza Piszczeka, a na 2-0 je povisio Marco Reus u 71. minuti.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se danski Midtjylland pobijedivši Manchester United 2-1. United je poveo u 37. minuti pogotkom Memphisa Depaya, no u posljednjim trenucima prvog dijela danski sastav je izjednačio, a pogodak je postigao Sisto. Pobjedu Midtjyllandu donio je Onuachu u 77. minuti. Odmah nakon dvoboja internet su preplavile poruke Unitedovaca koji žele da trener Van gaal bude smijenjen odmah.

Branitelj naslova Sevilla je rutinski odradio posao protiv Moldea pobijedivši 3-0 golovima Fernanda Llorentea (35, 49) i Kevina Gameira (72).

Anderlecht je porazio Olympiacos 1-0 golom Serignea Mbodjia u 68. minuti. Utakmicu je vodio hrvatski sudac Ivan Bebek, a pomoćni suci su bili Tomislav Petrović i Miro Grgić. Četvrti sudac je bio Goran Pataki, a uz gol liniju asistirali su Marijo Strahonja i Goran Gabrilo.