Eduardo strijelac za Šahtar i u drugoj utakmici zaredom

• Zadnja izmjena 05.07.2012 08:52
  • Objavljeno 05.07.2012 u 05:37
Eduardo da Silva Šahtar trening 2011

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Tony Marshall/Press Association/PIXSELL

I u drugoj pripremnoj utakmici Šahtara Eduardo da Silva je bio strijelac. Nakon što je zabio Thunu, Dudu je gol postigao i Young Boysima

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva bio je strijelac jednog pogotka u 4:3 svog Šahtara protiv švicarskog Young Boysa.U golijadi koju su nogometaši Young Boysa i Šahtara priredili za 3.000 okupljenih navijača, hrvatski napadač Eduardo postigao je pogodak za vodstvo ukrajinske momčadi 2:1.

Poveo je Šahtar preko Williana u devetoj minuti prvog poluvremena. Na 1:1 izjednačio je Mayuka u 17. prije negoli je spomenuti Eduardo zabio u 26. za 2:1.

Willian je s još dva pogotka u 39. i 44. upisao svoj hat-trick, ali i odveo Šahtar do, pokazalo se, nedostižne prednosti 4:2. Za Young Boyse su još pogotke postigli Spycher (42-11 m) i Bobadilla (71).

Kapetan kluba iz Donjecka i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, odigrao je cijelu utakmicu, a Eduardo jezamijenjen nakon prvih 45 minuta susreta.