I SOLDI SE POSREĆILO

Eduardo i Olić zabili za Arsenal i Bayern

19.09.2009 u 18:32

Hrvatski reprezentativci Eduardo da Silva i Ivica Olić bili su strijelci za svoje momčadi. Arsenal je sa 4:0 svladao Wigan,a Dudu je zabio treći gol. Olić je zabio prvi pogodak za Bayern koji je u bavarskom derbiju sa 2:1 svladao Nürnberg. Do prve trenerske pobjede u Bundesligi stigao je i Zvonimir Soldo

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postigao je treći zgoditak u 59. minuti za Arsenal, koji je kod kuće u 6. kolu pobijedio Wigan sa 4:0. Eduardu je to drugi prvenstveni pogodak ove sezone u Premiershipu, a igrao je do 75. minute. 'Topnici' su lako došli do pobjede zahvaljujući dvama pogocima braniča Thomasa Vermaelena, dok je zadnji zgoditak dao Cesc Fabregas.

Bolton i Stoke City odigrali su 1:1, a hrvatski napadač Ivan Klasnić ušao je za domaće u 46. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić postigao je pogodak za Bayern koji je u 6. kolu njemačkog prvenstva na svom terenu svladao Nürnberg sa 2:1 (0:0).

Olić je pogodio za vodstvo Bayerna 1:0 u 55. minuti kada je preciznim udarcem sa 12 metara svladao Schaefera na vratima Nürnberga. Chuopo-Moting je izjednačio na 1:1 u 73. minuti, a pobjedu Bayernu donio je Van Buyten golom za 2:1 u 82. minuti.

Olić je igrao do 68. minute, a Danijel Pranjić do 80. za Bayern.

Bayern je ovom pobjedom stigao na treće mjesto s dva boda manje od vodećeg dvojca, Hamburger SV-a i Bayera iz Leverkusena koji će svoje utakmice 6. kola igrati u nedjelju.

Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je kao gost sa 4:2 svladao Borussiju iz Mönchengladbacha iako je domaći sastav vodio sa 2:0. Štoviše, do 86. minute bilo je 2:1 za Borussiju, ali u posljednjih pet minuta gosti su postigli tri pogotka za preokret.

Köln našeg trenera Zvonimira Solde upisao je prvu ovosezonsku pobjedu svladavši kao gost Stuttgart sa 2:0 te s ta tri boda pobjegao s posljednjeg mjesta. Sada je 15.

REZULTATI 6. KOLA:

Bayern - Nürnberg 2:1 (OLIĆ 55, Van Buyten 82/Choupo-Moting 73)
Stuttgart - Köln 0-2 (Freis 25, Sanou 89)
Hannover 96 - Borussia D. 1-1 (Ya Kona 48/Sahin 45)
Bochum - Mainz 2-3 (Azaouagh 7, Klimowicz 45/Ivanschitz 45, Schuerrle 52, 71)
Borussia M. - Hoffenheim 2-4 (Arango 10, Colautti 17/Sahilović 21, Maicosuel 86, Obasi 89, Ba 90+1)