LIGA PRVAKA

Arsenal i Bayern odigrali 2:2, vratnica u završnici spasila domaćine

09.04.2024 u 23:17

U prvoj utakmici četvrtfinala nogometne Lige prvaka na Emiratesu su lider engleskog prvenstva Arsenal i Bayern odigrali 2-2.

Za Arsenal su zabili Buyako Saka (12) i Leandro Trossard (76), a za Bayern Serge Gnabry (18) i Harry Kane (32pen).

U Londonu je poveo Arsenal u u 12. minuti pogotkom Bukayo Sake, koji je preciznim šutem s desetak metara pogodio sam kut Neuerovih vrata.

U 18. minuti Bavarci su izjednačili golom Gnabrya, koji je iskoristio nekoliko vezanih velikih pogrešaka Arsenalove obrane, da bi se potpuni preokret zbio u 32. minuti kada je solo-prodor Sanea prekršajem zaustavio Saliba, a Harry Kane je iz penala doveo Bayern u vodstvo.

• +12
1/4 finale Lige prvaka, Arsenal - Bayern Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Arsenal je poravnao u 76. minuti golom Belgijanca Trossarda, kojemu je povratnu loptu namjestio Gabriel Jesus. U zadnjoj minuti napadač Bayerna Coman je pogodio vratnicu.

Uzvrat je na rasporedu 17. travnja.

VIDEO sažetak pogledajte u prilogu:

UEFA CHAMPIONS LEAGUE (1/4 finala, prvi meč): Arsenal - Bayern 2:2 / 09.04.2024. Izvor: Društvene mreže / Autor: Arena Sport TV/Youtube