UŠAO U SERIJU

Eduardo golom inicirao preokret Šahtara

25.09.2010 u 19:05

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva bio je strijelac za Šahtar iz Donecka koji je u 11. kolu ukrajinskog prvenstva kao gost sa 2:1 svladao Metalist iz Harkiva

Eduardo je u igru ušao u 65. minuti pri rezultatu 1:0 za Metalist, a u 72. minuti je pogodio za 1:1. Šahtar je do pobjede stigao golom Mčitarjana u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Eduardo je zabio glavom, a iako su gosti reklamirali zaleđe, hrvatski je napadač bio u dozvoljenoj poziciji.

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna igrao je cijelu utakmicu za Šahtar, a Eduardo se među strijelce upisao u drugoj utakmici u nizu.

Šahtar trenutačno vodi na ljestvici s pet bodova i utakmicom više od drugog Dinama iz Kijeva.