NBA play-off

Durant i Booker uništili Denver i Jokića koji je ubacio 53 koša, Phoenix izjednačio!

08.05.2023 u 08:31

Devin Booker i Kevin Durant zabili su po 36 koševa svaki za pobjedu Phoenix Sunsa 129-124 nad gostujućim Denver Nuggetsima u četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije i za izjednačenje na 2-2 u seriji.

Booker je učinku od 36 koševa dodao 12 asistencija, a Durant 11 skokova i šest asistencija. Landry Shamet, iznenađenje večeri, upisao je učinak od 19 koševa, a od toga je ​​14 ubacio u zadnjoj četvrtini.

Nuggetsima nije pomogao ni Nikola Jokić koji je utakmicu završio sa 53 koša i 11 asistencija, što je njegov najbolji učinak u karijeri u postsezoni ili regularnom dijelu sezone. Jamal Murray je ubacio 28 poena uz sedam asistencija, a Michael Porter Jr. dodao je 11 poena i 10 skokova za Nuggetse.

Peta utakmica serije na rasporedu je u utorak i igra se u Denveru. Domaćin je do sada pobijedio u svakoj utakmici.

Sunsi su bili bez veterana, razigravača Chrisa Paula (prepone) drugu utakmicu zaredom.

Denver je došao na rezultat 121-118 nakon Jokićeve trice i dodavanja Aarona Gordona minutu i 45 prije kraja. No, Durant je izveo dva slobodna bacanja nešto manje od minutu i pol do kraja i povećao razliku na pet koševa prije nego što je Murray pogodio koš 19 sekundi kasnije.

T.J. Warren je realizirao dva slobodna bacanja za Phoenix 22,4 sekunde do kraja, a Durant je dodao još dva 13,7 sekundi do kraja dok su Sunsi povisili vodstvo na 127-120 prije nego što su ga zatvorili.

NBA doigravanje

ISTOČNA KONFERENCIJA, polufinale:

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 116-115 (produžetak) (Momčadi su izjednačene na 2-2 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERFENCIJA, polufinale:

Phoenix Suns - Denver Nuggets 129-124 (Momčadi su izjednačene na 2-2 u seriji na četiri pobjede)