BORBA U BAZENU

Duje četvrti na 50 slobodno, Čavić izgubio zlato

01.08.2009 u 18:48

Duje Draganja ostao je za zamah ruke prekratak za medalju na 50 metara slobodno. Na Svjetskom prvenstvu u Rimu osvojio je četvrto mjesto sa 13 stotinki manje od trećeplasiranog Leveauxa

Brazilski plivač Cesar Cielo Filho osvojio je danas zlatnu medalju na 50 m slobodno na SP u Rimu s rezultatom 21.08 sekundi, a hrvatski predstavnik Duje Draganja završio je na četvrtom mjestu, za malih 13 stotinki ostao je bez medalje. Filho je prije dva dana bio zlatni i na 100 m slobodno.

Drugi je bio svjetski rekorder Francuz Frederick Bousquet (21.21), a treće mjesto pripalo je njegovom sunarodnjaku Amauryju Leveauxu (21.25). Draganja je u subotu plivao devet stotinki sporije negoli u polufinalu plivanom u petak. Tako i dalje njegovi najveći uspjesi ostaju srebrne medalje na 50 m slobodno na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. te na Svjetskom prvenstvu u Montrealu 2005.

Zanimljivo je bilo i u idućoj muškoj utrci. Srpski plivač Milorad Čavić, svjetski prvak s 50 delfin, izvrsno je plivao na duplo dužoj dionici, vodio gotovo do pred kraj utrke, no onda je Michael Phelps nevjerojatno povukao i sa 13 stotinki prednosti osvojio zlato te vremenom 49:82 ostvario novi svjetski rekord.