UKRAJINSKO PRVENSTVO

Dudu spasio bod Šahtaru, Kalinić zabio za Dnjipro

28.09.2013 u 21:07

Ukrajinski prvak Šahtar još može biti i zadovoljan konačnim rezultatom budući je na neugodnom gostovanju gubio 2-0, a gol vrijedan jednog boda zabio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva u 82. minuti.

Autogolom Jaroslava Rakitskija i golom Juniora Moraesa Metalurg je vodio 2-0 sve do 55. minute kada je smanjio Alex Teixeira. No, Šahtar nije mogao do gola sve do završnice susreta kada je zabio "džoker" s klupe Eduardo koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Bio mu je to drugi ovosezonski prvenstveni gol i prvi nakon 4. kola kada je zabio Dinamo Kijevu.

Kapetan Šahtara Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a njegova momčad na ligaškoj ljestvici zauzima "tek" treće mjesto s tri boda zaostatka i utakmicom više od lidera Metalista.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić zabio je prvi gol za svoj Dnjipro u 2-0 domaćoj pobjedi nad Čornomorecom ostvarenoj u sklopu 11. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva...

Uspjelo mu je to u 45. minuti, te je tako upisao svoj četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Drugi je gol za Dnjipro postigao Jeven Konopljanka, a gosti su kraj susreta dočekali s igračem manje nakon isključenja Alekseja Antonova u 70. minuti.